Skocz do zawartości
slawomirdyl

sól

Rekomendowane odpowiedzi

Co myślicie o soli do akwarium nie syntetycznej, a odparowanej z wody morskiej ? Co może z niej wyparować ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

:) ciekaw jestem ile w takiej soli siedzi fosforanow i azotanow. Proces krystalizacji soli jest bardzo zapachowy :) Wielokrotnie widzialem saliny na Sycylii, te pola doslownie czuc na odleglosc.

Pytanie co chce sie osiadnac poprzez uzywanie takiej soli, niezaleznie od miejsca pochodzenia, a zalezne od ceny jej sprowadzenia. To tak jak sprowadza sie skoncentrowane soki - nigdy nie sa tak smaczne jak swiezo wycisniete z owocow. Analogia tyczy sie zagrozenia wytracenia niektorych pierwiastkow. Stad sucha sol syntetyczna daje szanse na powtarzalnosc rozrobienia odpowiedniej solanki o zblizonych parametrach, jakie sa juz w baniaku.

pozdrawiam

Mariusz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem co może z niej odparować, ale wiadomo że są jeszcze po drodze wzbogacane.

Bardziej bym się martwił o czym zapomnieli panowie robiący syntetyczne sole ;)

Jako użytkownik Red Sea chwalę sobie tą sól, konkurencyjna H2Ocean (również z odparowywania) podobnie zbiera same pochwały.

Myślę, że dzięki procesowi w jakim są pozyskiwane ich skład jest w miarę powtarzalny i nie będzie "złych partii".

Plotka, a nawet wyniki pewnych badań podają, że w solach odparowywanych znajdują się bakterie morskie w formach przetrwalnikowych i po rozpuszczeniu soli ożywają w akwarium.

Może to marketing, a może rewelacyjne opinie używających, ale w wielu sklepach w Irlandii nie kupi się innej soli niż Red Sea i H2Ocean.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×