Skocz do zawartości
beret

Montipora czerwona nie polipuje

Rekomendowane odpowiedzi

Witam jedyny koral w zbiorniku który nie polipuje montipora czerwona a cała reszta szaleje goniopory eufilie zoaa seriatopory pavona policopora parametry wody w normie no może no3 5-10 na ale to mogło by jej szkodzić stawiałem w różnych miejscach i nic .. zbiornik 100 L podmiany co tydzień 10% + grotech abc 0.5 ml dziennie macie jakieś pomysły ??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

parametry napisałem że ok ale podaje mg 1450, ca 400 , kh zawsze 8 po4 0.03 , no3 5-10 . oprócz monti wszystko się otwiera i rośnie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

eee montiporom taki azot nie przeszkadza:) od jak dawna nie polipuje? jak inne spsy? może za dużo światła? Jakie oświetlenie? jakaś ryba jej nie skubie? może ma jakiegoś pasożyta? masz jakiegoś wargacza niewielkiego?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nigdy nie polipowała od 4 miesięcy jak brałem nawet następny kawałek do sprawdzenia to i tak u mnie przestawała polipować oświetlenie stawiałem na różnych wysokościach i nic nie zauważyłem żeby ją coś podgryzało a reszta obsady goniopory eufilie zooa i dużo by jeszcze pisać otwiera się i przyrasta mam też monti stalową i polipuje więc sprawa dziwna i ciekawa :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Skoro LPS-om odpowiada i zooa tez to znaczy ze musisz miec w wodzie troche blotka, ktore nie bardzo pasuje sps-om.

faktycznie, zbij no3

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Podobno właśnie czerwona monti jest bardzo dobrym wskaźnikiem ogólnego stanu akwarium. Ja nie jestem wielbicielem montipor, lecz czerwoną sobie hoduję ze względu na testera wody. Paradoksalnie pięknie mi polipuje w odróżnieniu np. od Tumidy :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To jest dziwny koral ogolnie :) u mnie polipuje ale w ogole nie rosnie :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ostatnio Navarchus wydziubał jej całe korony odnóg i bardzo szybko odrosła a ten przestał sie nią interesować

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Moim zdaniem to najbardziej wymagający koral wTwoim zbiorniku i stąd te problemy. Zbij no3 i pszestań lać abc

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

i przestań lać ABC można wiedzieć czemu tak polecasz ??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

hehe ciekawe jest jedno:) wszyscy mówimy o tym samym koralu a każdy ma z nim inne doświadczenia:) u mnie w starym baniaku monti mi polipowała przy NO3 na poziomie 30! W nowym mam już na granicy wykrywalności a monti rośnie jak popieprzona:) dla mnie czerowna monti to taki SPSowy odpowiednik xeni:P hehehe... to jest dla mnie trochę zastanawiające bo wsumie każdy z nas ma inne zdanie na temat tego samego korala:)))) i jak dla mnie to prędzej goniopory i pocilipory powinny dostawać po dupsku....;)

Dla Ciebie Beret jedna sugestia.... chyba sam musisz ustalić przyczynę.... bo moim skromnym zdaniem NO3 na poziomie ok 5 to nie jest najmniejszy problem;) chyba, że np. masz dupnięte testy....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

chyba monti pójdzie na sprzedaż bo szkoda jej z tego co zauważyłem to każdy zbiornik przechodzi wszystko inaczej i nie ma reguły na morszczyzne

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×