Skocz do zawartości
slawomirdyl

Co sądzicie

Rekomendowane odpowiedzi

Korzystam już od dawna . IMHO za tą cene nic lepszego nie dostaniesz.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kręce na tym już drugie akwa. Po upgrade do 3.50 .... zacne :-) Wreszcie wszystko ( prawie ) z kompa konfigurowalne przez BT

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam, używam, działa jak trzeba, czekam na nowszy soft - pod Win7 64bit nie działa mi niestety :((

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pierwszy raz to widzę, ale wygląda super i za tą cenę nic tylko brać :)

W tym miesiącu spłukałem się na nowy odpieniacz i filterek, ale to będzie mój kolejny zakup :thumbsup:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam :)

Że tak rozszerzę opis kontrolera, wystawiłem na Allegro:

http://allegro.pl/aqua-reef-meter-v3-0-komputer-sterownik-nowy-i2050077028.html

W opisie aukcji jest więcej trochę napisane.

Właśnie kończę uaktywniać funkcje:

- dozownika

- falownika

- opóźniacze załączania wyjść

A tak wogóle, to ten kontroler ma na obcną chwilę takie funkcje, jak:

- T-Komputer (kontrola temperatury i sterowanie grzaniem/chłodzeniem)

- mV-Komputer (kontrola ORP - potencjału redox i sterowanie ozonatorem / lampą UV itp.)

- LF-Komputer (kontrola zasolenia - gęstości i sterowanie np. RO czy zaworem zlewowym)

- pH-Komputer (kontrola poziomu pH - można sterować np. dozowaniem wody wapiennej Kalkwasser czy też innego odczynnika)

- RO-Kontroler (sterowanie dolewką RO - reakcja na dowolny czujnik zwierny lub rozwierny)

- D-Kontroler (sterowanie dozownikiem - włączanie dowolnej pompki co godzinę z dokładnością sekundową w zadanym czasie - idealne przy dozowaniu pompką perystaltyczną)

- F-Generator (sterowanie pompami obiegowymi - pracuje jako generator fali - minusem jest stukanie przekaźników, ale można sobie to wytłumić)

Przy czym 2 ostatnie właśnie aktywuję.

U mnie program do PC piszę podWin 7 64-bit od początku.

Aby działał prawidłowo, muszą być spełnione 2 warunki:

- poprawnie zarejestrować kontrolke OCX z poziomu wiersza poleceń, ale w Trybie Administratora

- odpalić aplikację też w Trybie Administratora - ustawić w skrócie pliku AquaReef.exe tryb Administratora

Jest to konieczne, aby program mógł mieć dostęp do portów COM.

Dodatkowo oczywiście należy mieć prawidłowo działający Bluetooth jeśli się chce podłączać bezprzewodowo (wszystko działa oprócz starych dongli BlueSoleil)

Można też przez USB oczywiście :)

Edytowane przez mufti

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja z kolei mam uwagi do kontrolera, którego używam od jakichś 2 lat:

- odczyty pH i zasolenia skaczą po każdorazowym włączeniu innego gniazda (np oświetlenia) dlatego sterowanie np reaktorem jest ryzykowne a odczytom zasolenia po prostu nie wierzę;

- każdorazowa próba zmiany oprogramowania kończyła się zablokowaniem urządzenia i wysłaniem do naprawy, a terminy napraw to około 2 miesiące (jak na dzień dzisiejszy);

Jak dla mnie to nadaje się do sterowania grzaniem/chłodzeniem i oświeleniem. Nie wiem jak ORP, bo nie uzywałem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja z kolei mam uwagi do kontrolera, którego używam od jakichś 2 lat:

- odczyty pH i zasolenia skaczą po każdorazowym włączeniu innego gniazda (np oświetlenia) dlatego sterowanie np reaktorem jest ryzykowne a odczytom zasolenia po prostu nie wierzę;

- każdorazowa próba zmiany oprogramowania kończyła się zablokowaniem urządzenia i wysłaniem do naprawy, a terminy napraw to około 2 miesiące (jak na dzień dzisiejszy);

Jak dla mnie to nadaje się do sterowania grzaniem/chłodzeniem i oświeleniem. Nie wiem jak ORP, bo nie uzywałem.

Jeśli mógłbyś podać wersję urządzenia i oprogramowania, którą aktualnie posiadasz?

Czy jest to wersja 3.X? Która?

Czy wersja z upgrade z 2.X czy nowa 3.X?

Z tego co pamiętam, to raz ładowałeś sam firmware i skopałeś - władowałeś plik nie ten co trzeba lub zerwało Ci połączenie Bluetooth podczas ładowania, ale może się mylę, nie ważne. Zdaża się. Mnie też kiedyś nie raz :D

W chwili obecnej wersja oprogramowania ARM jest lata świetlne do przodu w stosunku do tego co było w przeszłości.

W cioągu kilku nastęnych dni przewidziałem kolejne poprawki w firmware i sofcie na PC. W tym stabilność pomiaru.

Nowa wersja oprogramowania umożliwia proste ładowawanie 1 kliknięciem przycisku.

Zalecam jednak do tego celu użyć podłączenie przez USB (jak w komórkach) z uwagi na możliwość zerwania połączenia Bluetooth. Tak robią czołowi producenci wszystkich urządzeń z modyfikowanym firmware.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co do "skakania" parametrów to problemem mogą być inne urządzenia znajdujące się blisko kontrolera. Sam to przechodziłem z starą lampą t5 . Włączam lampe i bach ... wszystko do góry, wyłączam lampe i leci na dół . Polecam wystawić urządzenie poza szafke .

Odnośnie bt to muszę się zgodzić z Wojtkiem . Miałem jeden model bt który ciągle zrywał połączenie , wysyłał jakieś świeci. Najpewniej jest po kabelku. Wtedy mamy pewność , że cały firmware wgra się bez jakiś "gratisów" , które zablokują nam sterownik.

Edytowane przez Marqo

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem jaka to jest wersja, ale oprogramowanie na pewno 3.x. Wojtek powinieneś wiedzieć, bo od końca października urządzenie znajduje się u Ciebie w naprawie. Przy ARM'ie nic się nie znajdowało oprócz kabli dochodzących do listwy. Nie mam modułu bluetooth, dlatego wszystko co zmieniam to kablem. Nie zdarzyło mi się zerwać połączenia ale trzykrotnie po uaktualnieniu do wyższej wersji kontroler mi "siadł". Raz udało mi się cofnąć zmiany przez wgranie softu wcześniejszego. Więcej razy nie próbowałem.

Dziwi mnie, że każdorazowe wgranie nowszego oprogramowania (a chciałem wykorzystać 2 gniazda do pH) powodowało wywalanie krzaków na wyświetlaczu. Nie wiem, co to znaczy władować "nie ten plik co trzeba" bo ściągam je tylko i wyłącznie ze strony http://sq9gl.com/ARM30/arm30.htm.

PS "rok świetlny" to jednostka czasu :dance4:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Aaaaaaaaaaaaaa, no tak, teraz kojarzę Cię. :fool:

Przecież korespondujemy. Chyba nie kojarzę loginów, bo inaczej mam kontakt na mailu, a iaczej z forum...

Czym prędzej Ci to wysyłam. Akuratnie dostaniesz wypasioną poprawioną wersję V3.51! :)

Powody opóźnień opisałem Ci w mailach...

Będzie dobrze :D

Od teraz z update'ami nie będziesz miał problemów. Zalecam podłączanie przez USB mimo wszystko.

Reszta przez Bt spoko moze działać.

Sprawa władowania złego pliku dotyczy zupełnienie innej osoby. Ale ta osoba sama mi to podesłała do poprawki tłumacząc to własną pomyłką. Nie problem :D

Edytowane przez mufti

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Krzaki sugerują jakieś "dodatki" , które wgrały się wraz z fw.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dostępna jest wersja Firmware i Aplikacji V3.51.

Aplikacja - http://sq9gl.com/SOFTWARE/ARM35/AquaReef351.ZIP

Firmware - http://sq9gl.com/SOFTWARE/ARM35/AQUARM351.ZIP

Zmiany względem poprzedniej wersji:

- zaimplementowanie sumy kontrolnej przy transmisji danych z PC i do PC

- zabezpieczenie przed zapisem "śmieciami"

- uaktywnione funkcje Delay On i Delay Off, ustawianym w sekundach, ale działającymi na razie z dokładnością minutową, np. wpisanie 59 da 0 zwłoki, a wpisanie 60 czy 105 da 1 minutę zwłoki. Docelowo będą działać sekundy. Jeszcze nie ma obsługi tych ustawień w menu ARM, a tylko z poziomu PC.

Do władowania nowego firmware zaleca się połączenie USB. Przy wgrywaniu przez Bluetooth istnieje ryzyko zaśmiecenia danych wskutek zakłóceń. Aby temu zapobiec, dobrze jest być z PC stosunkowo blisko kontrolera.

Edytowane przez mufti

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Odnośnie funkcji delay on/off . Działa to przy każdej funkcji ? Mam tutaj na myśli lighting1/2 temp itp . Takie coś możemy zaobserwować w aplikacji na PC.

Nie wiem co zmieniłeś w sofcie v3.51 ale na tym ARM nic nie wyświetla , poprzednia wersja łączy i wyświetla bez problemu.

Edytowane przez Marqo

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×