Skocz do zawartości
Sushi

[338 l] Sushi's Reef

Rekomendowane odpowiedzi

Pol roku stuknelo mojemu baniaczkowi wiec czas na fotki.

Zasadniczo wszystki idzie zgodnie z planem. Nie bylo jakis wiekszych awarii, parametry nie lecialy, cyjano pojawilo sie na chwile ale szybko zeszlo (co zreszta wiaze z lekka zmiana parametrow przy rozpoczeciu dozowania complexow do pelnego ballinga FM). Parametry stale od 3 miesiecy, przyrosty satysfakcjonujace, jedyne co mnie nieco martwi to calkowity brak PO4 i NO3, ale staram sie to nadrabiac bardzo obfitym wrzucaniem mrozonek do baniaka.

W akwarium JEDNAK pojawil sie bialobrody i zostal niekwestionowanym krolem zbiornika. W zbiorniku na chwile obecana sa jeszcze: kostera gruzelkowata, 2 blaznyi 2 petrapogony. Czysciciel niestety jako ryba z ADHD skonczyl na dywanie i zostal przezmnie rozdeptany...... (ale perwersja :))) )

W planach sa jeszcze 2 ryby, czyli czysciel i.... ale tu sie pochwale za jakis czas zeby nie zapeszac.

Z planow to:

1. przeniesc wszystkie montipory na lewa strone (skaly sa ulozone w 3 koralowe kominy)

2. akry na prawa strone

3. dolozyc jeszcze ze 3-4 efektowne LPS-ki

4. polozyc na skale dywaniki z zooa, rico, i co mi sie tam jeszcze bedzie scielilo po skale.

post-654-0-99972900-1334313592_thumb.jpg

post-654-0-28557700-1334313604_thumb.jpg

post-654-0-81463400-1334313617_thumb.jpg

post-654-0-09571100-1334313633_thumb.jpg

post-654-0-39986700-1334313684_thumb.jpg

post-654-0-27529000-1334313698_thumb.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ten białobrody to lekkie przegięcie. Niestety się o tym przekonasz... Ta ryba potrzebuje rozwinąć nadświetlną, na 75cm to nawet naddźwiękowej nie osiągnie. Zrób mądrą rzecz i znajdź mu nowy dom...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja białobrodego wielkości ok 8 cm wypisałem ze składu przy długości zbiornika 150 cm. :whistling:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ten białobrody to lekkie przegięcie. Niestety się o tym przekonasz... Ta ryba potrzebuje rozwinąć nadświetlną, na 75cm to nawet naddźwiękowej nie osiągnie. Zrób mądrą rzecz i znajdź mu nowy dom...

dlaczego uwazsz, ze przegiecie ??

uwazasz ze 360 litrow to juz wystarczajacy zbiornika na bialobrodego i jeszcze do tego zoltka ??

Jeli przesledzisz moj watek od poczatku to chyba sie zorientujesz, ze pare lat doswiadczen (roznych) pozwolilo mi podjac taka decyzje.

Dla Twojej wiadomosci dodam, ze ryba plywa u mnie dwa miesiace, nigdy nie miala ani jednej kropki, nigdy nie dawala oznak stresu, jest pieknie wybarwiona rosniejej duze brzucho i raczej zadowolona ze swojego polozenia (o ile wogule ryba akwariowa moze byc zadowolona ze swojego polozenia, zawsze przeciez mogla trafic do 2 tys litrow gnojowki). Zaczyna juz jesc z reki i wszystko z nia OK. Nie twierdze tez ze jest to dla niej baniak docelowy....

Jak na razie cieszy moje oczy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dzisiaj zamiast zdjec kawalek filmu robiony telefonem.

Edytowane przez Sushi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

i przedwczorajszy film, tym razem tylko w aktynice

[media=]

[/media]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Właściciel tego filmu nie udostępnił go dla komórek :P

nie mam pojecia jak to wlaczyc....

jest opcja ale bez mozliwosci odznaczenia.... moze ma to zwiazek z HD... niewiem

@snakecharner

thx... :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Właściciel tego filmu ma zaje... akwa :-)

A to już wiedziałem wcześniej, ale dopiero teraz mogłem odświeżyć sobie tą wiedzę ;):P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No wiec poroczny raport z rozwoju baniaczka.

16.11.2011 trafily do baniaka pierwsze szczepki SPS-ow. Dzisiaj po roku wyglada to tak jak na zdjeciach. Praktycznie wszystkie korale wyhodowane od kilku cm pizdrykow :)

Niestety w zaden sposob nie jestem w stanie zrobic dobrego zdjecia przy LED-ach wiec to co zamieszczam to tylko pogladowe, zeby bylo widac jak porosly koraliki :)

na dnie obecnie troche syfku zwiazanego z ostatnim dozowaniem magnezu (zawsze tak mam jak uzupelniam magnez po 2-3 tygodniach znika).

Z perwotnego sprzetu zostala wymieniona lampa z HQI 250W na 160W LED-y i odpieniacz z ATI BM 200 na ATI PowerCone 200iS

No i jeszcze jedno. Akwarium jest prowadzone bez podmian. Leje tylko pelnego ballinga z FaunaMarine + jak uznam za konieczne fiolke Biodigestu. Ale to tylko taki moj eksperyment czy sie da ;))

post-654-0-67898600-1353955839_thumb.jpg

post-654-0-56761900-1353955878_thumb.jpg

post-654-0-33882600-1353955911_thumb.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Baniak prezentuje się świetnie, tylko pogratulować.

Jak sprawuje się odpieniacz ATI ??

Jakie wrażenia dla Ciebie i dla zwierzaków po przejściu z 250W HQI na Ledy ?? lampę masz firmową, czy samoróbkę ??

Od jak dawna nie robisz podmian ??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ATI to swietne odpieniacze, zarowno wczesniejszy BM jakmi PowerCone. Moim zdaniem sa porownywalne, PC jest na maxa dopieszczona wersja BM ;) takie jest moje zdanie.

Po przejsciu z HQI na LED-y korale przez pierwszy miesiac oszalaly.przybraly swoje naturalne barwy, zginely beże, tam gdzie wydawalo sie ze koral jest bezowo-cielisty. Teraz sa srebrno-seledynowe. Mialy tez mega przyrosty . teraz wydaje sie okrzeply i wrocily do swojego normalnego wzrostu.

Podmian nie robilem nigdy. akwarium leci na wodzie pierwotnie zalanej i zasolonej ;)))

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zbieram szczękę z podłogi. Mam nadzieję, że moja kostka będzie kiedyś tak wyglądać, gratuluję.

Edytowane przez Miklas

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z tymi podmianami mnie zastrzeliłeś :)

no generalnie taki byl plan, zeby w miare mozliwosci prowadzic zbiornik bez podmian. jak na razie udaje sie to znamomicie.

bo jak sie tak zastanowic to cale dojrzewanie polega na tym, zeby system sam sie zaczol oczyszczac... a jak juz zacznie to co robimy ??... SRU.... destabilizujemy podmiana :)

Zreszta ostatnio tez brakiem podmian, bakteriami i dokladna suplementacja ballinga przez pompy kolega "wyciaga" 500-cetke ktora byla juz w bardzo oplakanym stanie. dzisiaj akwarium wyglada juz dobrze i ma sie coraz lepiej :)

@Miklas - dzieki

trzymaj sie planu, nie wariuj i na spokojnie prowadz zbiornik i bedzie dobrze :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jest "na rynku" wiele kostek, ale Twoja przyznać muszę bardzo ładna i się wyróżnia jak dla mnie. Gratuluję i tak trzymaj.

Ta pływająca kosteczka nadal jest grzeczna?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×