Skocz do zawartości
Gienek

DIY by Gienek

Rekomendowane odpowiedzi

Gienek musi mieć jakioś patent :D coś mi się wydaje że genaerator daje małą ilość ozonu co nie wpływa na nasze zdrowie. Ale niech kolega się wypowie.

Nioooo tez jestem ciekaw :woot:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak widać na 1 rzut oka konstrukcja wzorowana na reaktorze RO - taka nowość na ocenaem. Sprzęt wykonałem dla jednego z naszych szanownych forumowiczów, ale jak wiadomo nie omieszałem sobie go troche potestować . Co do zasady, poziom rozpuszania 03 w reaktorze regulowany jest na dwa sposoby. Po 1 oczywiście mocą reaktora ( u mnie do testów HAILEA HLO-100) oraz poziomem wody w dolnej komorze przy biobalach (dziwne ale tak jest). Dodatkowo moim zdaniem bez eletrody redox, a najlepiej kontorlera lepiej bawic się na min. ustawieniach bo z autopsji powiem ze mozna zrobic sobie kuku . Coby nie mówic to ustroństwo spełnia swoją funkcje , jednak potencjal redox konkretnie skacze.

a poniżej kolejna aktualka : tym razem sprzet dla mnie ;)

jako, że postanowiłem sie sprawdzić w innym materiale niż plexi przedstawiam moją nową zabawkę - wspomnianą niedawno lampkę led+t5+hqi - a raczej jej skrombne początki. Własnie odebrałem blachy i nie ukrywam wyszło to bardziej niz zacnie ;), na dniach całość będzie pospawana, nastepnie pomalowana proszkowo, część anodyzowana

na dzień dzisiejszy wygląda to tak:

thumb_12139642881.jpg

góra jeszcze jest prosta, docelowo będzie dogięta do kształtu boków.

thumb_10291317062.JPG

thumb_11454168953.JPG

cdn...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jak Ci przyjdzie wirniczek orca, do tego smoka to mógłbyś go zwymiarować? Będę miał w nowym roku swoją frezarkę cnc to wystrugamy coś ciekawego:)

Reaktorek 2 komorowy za***isty. A czemu go na takim pudle dałeś? jakiej to wysokości Ci wyszło?

No to @Gienek, zgodnie z obietnicą, mam już frezarkę - potrzeba coś Ci ciachnąć?:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gienek, ty lepiej pokaz co tam w baniaku po przeprowadzce bo jakos ucichlo ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam ponownie. kopę lat ;)

Dominik wirników Ci u mnie dostatek :0 a frezarkę okazało się że mam za płotem, ale dzięki.

Sushi w baniaku nic si nie dzieje nie mam kiedy nawet tam zaglądnąć, a jak ostatnio tam łapy wsadziłem to wylądowałem w szpitalu po dziabnieciu przez skrzydlicę.

Ostatnio powiesiłem sobie takie coś nad szkiełkiem ;)

thumb_lampa1.jpg

thumb_lampa2.jpg

Tym razem z innej beki Tym razem body do lampy LED+t5. Całość z blachy cięta laserowo, gięta i zgrzewana, malowana proszkowo. Obudowa docelowo przeznaczona jest do lapki dla jednego z naszych Forumowiczów z NR. Lampka led + 2 x 39 w t5 aktynika. Ledy sterowane kompem.

thumb_1138799323IMG_0670.JPG

thumb_IMG_0672.JPG

thumb_1127097545IMG_0674.JPG

thumb_IMG_0675.JPG

thumb_1370425998IMG_0677.JPG

Co do zasady body może być również wykorzystane po paru modyfikacjach jako obudowa tylko do t5

Pozdrawiam

Edytowane przez Gienek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam ponownie.

Tym razem udało mi się wystrugać odpieniacz większy niż zwykle... ;)

thumb_1205812038IMG_0021.jpg

Podstawa 54x55cm wysokośc 92cm śerdnica rury 300mm, wewn. kubka to 150mm. Odpieniacz recyrkulacyjny - napędzany 3 pompami NJ8000 na igle każda. Na dniach foty z wodowania.

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dostałeś zlecenie na budowę tego potwora od jakiegoś oceanarium? :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

może nie do oceanarium, ale docelowy baniak będzie faktycznie duuuuży ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gienek,

ty przestan prezyc muly tylko pokaz co ci tam rosnie pod tym twoim cudownym sprzecichem :))))

przesiadke zrobiles, naszumiales i cisza.... :))))

pokaz czy sprzet jest tak samoskuteczny jak wyglada :)))

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

sprzęt pokazywany tu w wiekszości działa nie u mnie tylko w innych baniakach, a baniaka mojego nie ma co pokazywać bo nawet światła na chwilę obecną nie mam ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No a miałeś pokazać fotki z wodownia tego wielkoluda.

BA tam fotki film byś pokazał, najlepiej razem z chwilą startu :D Piana z 3x8000 musi być niesamowita :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

minęło troszkę czasu od ostatniej aktualki ).gif ale nie mogłem sobie odmówić szybkiego linkowania


Filmik pykniety na szybciora- jakość śreenia ale coś tam widać. Filmik przedstawia moją nową zabawkę w sumpie:
- odpieniacz na kopułce, podstawa 55x55x na dwa doloty, wysokośc 65 cm, średnica kopuły 50cm wink.png (pojemność ok 32litry). Całość napędzana obecnie igłą 10000l/h, wcześniej 2x 10000l/h i to było coś ale pompa znalazła nowego właściciela. Niebawem dojdzie druga pompa 6500. Jak widać do małej modyfikacji jeszcze pozostaje komora odbioru wody bo teraz nieźle pluje powietrzem ale po małym tuningu problem ustanie. Jedyne co trzeba znów dziada wydrzeć z sumpa a to nie taka prosta sprawa wink.png. Co do zasady nawet przy jednej pompie robi się mały cyklonik.

pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja pi....le ! Genek co to ma być?

Wygląda jak kubek z waipro podłączony do bk500 :teehee:

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja pi....le ! Genek co to ma być?

Wygląda jak kubek z waipro podłączony do bk500 :teehee:

 

luźna wariacja na temat odpieniacza ;)

Kubek może i wygląda rachitycznie ale to zawsze rura 200mm.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

czy to jest góra od butli po winie??    :lol:

spód brodzika z kabiny prysznicowej ;) żart

a tak poważnie kopuła z plexi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak dla mnie za duze zwezenie na wyjsciu do kubka. Efektywnosc do tego co mielisz w reakcyjnej - mizerna.

Wiekszosc pienienia idzie do kosza.

Zawsze wypieramy do gory a u ciebie mieli jak w pralce.

 

Duzy jest ale mniemam ze 50% idze w bloto bo jest zle zaprojektowany

Edytowane przez smithpl

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×