Skocz do zawartości
Trudna_Sprawa

Fish-Only

Rekomendowane odpowiedzi

To może inaczej. :D Jak myślisz dlaczego mamy wszyscy odpieniacze ?

No właśnie, też ciekawi mnie temat odpieniaczy. Macie je Wszyscy bo mieliście odpowiednio dużą filtrację biologiczną i nie dawała rady, czy macie ją dlatego, że ktoś Wam tak doradził ?.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mamy je dlatego że nie ma sensu wywarzać otwartych drzwi. Prawda jest taka że gdy w akwarystyce morskiej używano odpowiednio dużej filtracji biologicznej na kształt akwarystyki słodkowodnej to utrzymanie Xenii było wyczynem a o koralach twardych nawet nikt nie marzył.

Dopiero stworzenie odpieniacza pozwoliło na rozwój akwarystyki morskiej. Filtracja biologiczna owszem ale w połączeniu z odpieniaczem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mamy je dlatego że nie ma sensu wywarzać otwartych drzwi. Prawda jest taka że gdy w akwarystyce morskiej używano odpowiednio dużej filtracji biologicznej na kształt akwarystyki słodkowodnej to utrzymanie Xenii było wyczynem a o koralach twardych nawet nikt nie marzył.

Dopiero stworzenie odpieniacza pozwoliło na rozwój akwarystyki morskiej. Filtracja biologiczna owszem ale w połączeniu z odpieniaczem.

Czyli sama filtracja biologiczna - nawet baaardzo duża nie da nam tego co odpieniacz ?.

W akwarystyce słodkiej zdarza się tak, że ludzie często patrzą na to co sugeruje producent - czyli do jakiego zbiornika dedykowany jest filtr. Ja w swoich akwariach stosuję pięciokrotnie lub większą filtrację (tylko) biologiczną oraz grubą warstwę podłoża i stąd moje "zaczepne" pytanie. Jeśli jest tak jak mówisz, to chyba trzeba będzie zaopatrzyć się w odpieniacz, tylko czy przyda mi się w 90L akwarium z dużą ilością podłoża oraz kubłem o mocy 1500L/h ? - właśnie, nie wiedziałem czy jest sens, pakować kolejny sprzęt, jakim jest odpieniacz.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W 90 litrach można już mieć z 5 ryb spokojnie lub też SPS i właśnie do tego potrzebny jest odpieniacz, tak jak powiedział kolega yoka.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×