Skocz do zawartości
lysy2311

rozgwiazdy !!!!!!

Rekomendowane odpowiedzi

witam wszystkich . prosze o podpowiedz jak pozbyc się malych białych rozgwiazd - szkodników .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

do sumpa z piaskową, a jak posprząta to podzielić się z innym i po problemie.

Jak masz zoasy i nie zastosujesz tego stwora to ci znikną :verymad:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

posiadam tą krewetkę i mogę powiedzieć jedno... to najfajniejszy stwór morski, jakiego mam-miałem. Szybkością nie grzeszy i trochę jej zejdzie zanim zje wszystkie gwiazdki. Także rozgwiazda piaskowa lub każda inna może nie przetrwać tyle w sumpie.

A każdą większą rozgwiazdę, którą napotka w akwarium, zaciągnie za odnogę - niczym Pudzian ciężarówkę... i skonsumuje po kawałku:D

Ale jest zajefajna!:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Te male rozgwiazdy to Asterina. Ogólnie te rozgwiazdy żywią się glonami i innymi szczątkami organicznymi. Ale z biegiem czasu zmieniaja upodobania pokarmowe. U mnie rowniez tak bylo. Nie bylo sposobu aby to odlowic, bo musialbym kazdego dnia sciagac po kilka sztuk z kazdego korala ( i tak mysle zeby to nic nie dalo ). Wiec zakupilem Hymenocera Picta. Po miesiacu nie bylo ani jednej ale zostal problem co z krewetkami. Moja druga polowa nie byla zadowolona za bardzo z wizji krewetek rozcinajacych rozgwiazdy w akwarium. Ja jestem absolutnym milosnikiem tych kreatur :)( jedno z najbardziej widowiskowych i interesujacych zwierzat ). Krewetki te naleza do MONOFAGOW. Niczego innego poza rozgwiazdami nie jedza. Wiec pozostaje kwestia czy chcesz ja zatrzymac czy oddac. Jesli chcesz zatrzymac mozesz kupowac piaskowa :), Protoreaster Nodosus lub Linckia Laevigata. Ja mam pare i kupuje jedna rozgwiazde na miesiac dla pary. Konsumcja na szczescie nastepuje :) w ukryciu ... sa hodowcy, ktorym trafiaja sie egzemplarze jedzace mrozone rozgwiazdy. Moje nie chca jesc takowych. Jesli chcesz sie bawic w krojenie rozgwiazdy :) to mozesz trzymac w sumpie Protoreaster Nodosus ( zjada korale ) no i po kawalku karmic krewetki. Dokarmianie Hymenocera Picta żywymi rozgwiazdami budzi wśród wielu akwarystów i obserwatorow kontrowersje, szok i ... :) Prawda jest taka że natury nie oszukamy.

Fotki mojej pary :) 3 minuty po wpuszczeniu papu do akwarium ... Wbrew pozorom nie sa takie powolne ...

post-1838-0-86892800-1316476179_thumb.jpg

post-1838-0-41018600-1316476201_thumb.jpg

post-1838-0-92328400-1316476226_thumb.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W ile opendzlowały taką piaskową? Ja swoją nakarmiłem takową tydzień temu, mieli ją do dziś, została jedna noga :)

Kto wie, gdzie można kupić mrożone rozgwiazdy?

Zrobiłem eksperyment, i podałem mojej kreweci mrożoną (wlasnoręcznie) - zjadła...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×