Skocz do zawartości
loccutus

Zestaw do LED DIY

Rekomendowane odpowiedzi

Loccutus, ja wiem że bawisz się w świętego mikołaja ale błagam włącz GG biggrin.gif

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Prawie bym zapomniał . Wspominałeś mistrzu , że w nocy wentylatory się nie włączą ale dziś w nocy 2 razy mi się załączyły , czas załączenia trwał ok 1 sek.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

błąd czujnika temperatury od zakłóceń i komp wpadł w panikę że nie ma danych o temperaturze więc trza dymać na wszelki wypadek co by sie nie działo...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hmm tylko , że ja śpię 30cm od akwa... Wyobraź sobie środek nocy, bezkresna cisza aż tu nagle... WWWwwwwww

Da się coś z tym zrobić ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Oka , przy kolejnym "wspólnym" update dla wszystkich sterowników nie zapomnij i o mnie :thumbsup:

Pozdro

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tablica cały czas jest odblokowana . Niebawem ma zostać wydany nowy soft , trochę się zmieni sposób ustawiania.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tablica cały czas jest odblokowana . Niebawem ma zostać wydany nowy soft , trochę się zmieni sposób ustawiania.

Jako rzecznik moze powiesz kiedy bedzie nowy soft i jaką to masz Ty wersje z odblokowana tablicą ? Ja mam wciąż 1.107 a Ty ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie jestem niczyim rzecznikiem :P

O ile mi wiadomo to każdy komputer wyprodukowany przez Leszka sprzętowo obsługuje tablice. Problem leży po stronie firmware .U mnie zgłasza jako 202. Wgrasz nową wersję i powinno być dodane . Łatka zapewne ukaże się niebawem ... Kiedy to już mistrza trzeba się pytać . Wiele razy już u niego bywałem i widać , że nie wyrabia czasowo . Z jednej strony reeftech , z drugiej aqualed z jeszcze innej rodzina . Bądźcie ludźmi , dajcie chłopakowi trochę pożyć, zrobi to zapewne nie omieszka poinformować was o takowym fakcie .

Pozdro

Mariusz M.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co prawda to prawda ale słówko się rzekło (że w święta coś tam pamiętacie..) więc... no dobra przyznam się....

Naprawdę nie dam rady ciągnąć 2 rzeczy na raz i trzeba było coś z tym zrobić. Rozwiązanie jest już obmyślone.

Pracuję silnie nad unifikacją wszystkich softów jakie do tej pory wyszły zarówno dla Reeftech jak i dla Aqualed. Z nowego softu będa mogli skorzystać wszyscy, ale niektórzy z Was będa musieli dokonać aktualizacji lamp. Którzy, kiedy, na jaki firmware - wszystko po kolei. Błagam Was o cierpliwe czekanie, myślę że warto.

Tak jak Mariusz słusznie napisał obsługa PAR siedzi OD ZAWSZE w każdym firmware, jedynie co to były problemy z softem na PC (nie było dla wszystkich dostępne, ze względu na różnice w hardware).

I tu sie pojawia nowa aplikacja która będzie potrafiła rozpoznać każdy z typów komputera jaki zrobiłem, i automatycznie dopasuje się do jego możliwości. Proste - jeden soft dla wszystkich lamp. Jest trochę z tym pracy ale finalnie będzie mi prościej :)

Aplikacja rodzi się w trudzie i bólu aczkolwiek nie powiem - nabieram rozpędu. Co się zmieniło - wszystko. Od sposobu połączenia przez BT do lampy (koniec z kłopotliwym SPP i portami COM) przez obsługę paneli od 2 do 6cio kolorowych włącznie... Żeby Was zadowolić - całość obsługi scen oświetleniowych przerzucona została do tabeli PAR. Docelowo nie będzie znanych opcji świt/zmierzch - wszystko będzie ustawiane przez wykres. Zmiany nie będą jak do tej pory w PAR skokowe ale sterownik będzie obliczał jasność poszczególnego kanału LED na podstawie wzoru krzywej z wykresu dla każdej minuty doby. Podejście zupełnie nowe ale moim zdaniem prostsze dla użytkownika...

Oczywiście - chmury burze i pozostałe nikomu tak naprawdę niepotrzebne gadżety będą, muszą być - bo... tak chcą ci co to im sie z dobrobytu (zwłaszcza za oceanem) poprzewracało w ... no wiecie. Nie ma sensu w akwarystyce no ale musi być i dyskutuj z takimi :D

Na początek 2 małe screeny. Pierwsza wersja będzie (tak musi być) niestety po angielsku ale postaram się dołożyć polski w pliku *dat do wyboru.

Graficznie jeszcze do dopracowania, nie wszystko jest może zrozumiałe, nie wszystko jest czytelne, wiem że są byki i literówki - ale - to jest beta - pamiętajcie :)

1.jpg

A dla odmiany - jak przebiega połączenie z lampą - po prostu zaznaczasz opcję jakim interfejsem i już.... żadnych szukania com'ów, poprawiania numerów portu, parowania... samo sie robi... jedyne co to w settings trzeba numer seryjny modułu BT w lampie wpisać - (jak ktoś nie wie jaki ma to nie problem - powiem potem skąd wziąć)

2.jpg

Tak samo z Wifi i USB w lampach RTL - podaje się tylko IP lampy i ogień....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ja czytam, śledzę i dokładam many.... Tylko jak Ty tak dalej to będziesz uskuteczniał to nie wiem czy ja kiedyś skończę odkładać na tą lampę... Jesteś po prostu mega...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Loccutus, mówie cie załóż religie. Nadajesz się na mesjasza thumbsup.gifthumbsup.gifthumbsup.gif Gratki produktu !

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Trudno piszę posta pod postem :)

Mam mały problem,lampa którą posiadam jest przykręcona odwrotnie tzn,żebrami do dołu.Zainteresowani wiedzą o co chodzi

Mój reefmax został pozbawiony panela i w tej chwili mam oświetlone pół baniaka (bardzo kiepsko to wygląda :( )

I tu pytanie do posiadaczy tego baniaczka i nie tylko , jakieś pomysły na doświetlenie pozostałej części akwa ?

Pozdrawiam Mariusz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×