Skocz do zawartości
Morog

temperatura w akwarium

Rekomendowane odpowiedzi

Brawo :-)

Jedyny problem pojawi się jak już nie będziesz chciał siedzieć w zimnym pokoju - ale wtedy znów polecam TECO :-)

Mariusz, robiłem DIY z małej lodówki ( MUSI BYC na czynnik a nie moduly peltiera ) do tego spirala z kwasówki. Potem spirala węglowa. Jednak skutecznosc tego rozwiązania byłam słaba. Trzeba by tak naprawde kupic lodoweczke, rozwalic, przerobic promiennik, wstawic spirale, zmienic czujnik temp na inny zakres, dorobic sterownik, wyizolowac styropianem i... wtedy mamy TECO :-)

Tyle że koszt wychodzi okolo 1100-1300 jak to ma byc dobrze i wydajnie.

No a wtedy lepiej dac 1600 za sprzęt dedykowany, kompaktowy i z dodatkowymi funkcjami.

Ja np. właśnie włożyłem grzałkę do chłodziarki dzięki czemu nie muszę jej trzymać w akwa/sumpie a i sterowanie grzanie/chłodzenie steruje jeden kontroler chłodziarki - czyli najwydajniej

Edytowane przez smithpl

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Brawo :-)

Jedyny problem pojawi się jak już nie będziesz chciał siedzieć w zimnym pokoju - ale wtedy znów polecam TECO :-)

to nie nie grozi, jestem zdecydowanie zimnolubny :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

poddałem sie

po ostanich upałach miałem 28 stopni, a zamiezam zabudować akwa

kupiłem dziś chlodziarke

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

to przepłaciłeś kolego... ja nad moim nowym akwarium powiesiłem 4 wentylatory komputerowe o przepustowości 160m3 każdy... efekt taki, że nawet przy 29 stopniach w pokoju, w akwa temperatura dosłownie jaka chcę, przy 4 wentylatorkach pracujących jednocześnie, zbijałem temperature o 1stopień na godzinę;) nawet HQI 400W nie było wstanie powstrzymać chłodzenia;) na całość z zasilaczami dałem 120zł (regulator temp miałem już wcześniej i dałem za niego 100;) jedna wada to taka, że jak wszystkie 4 działają jednocześnie to dźwięk jakby ktoś odkurzał w domu;)

Edytowane przez Bart

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mozna też trzymac ryby w wannie

to dopiero taniocha

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jakie masz ale do wentylatorków, że ich stosowanie porównujesz do trzymania ryb w wannie?!.... Ja mówię o sposobie znacznie tańszym, mniej energochłonnym, równie estetycznym (wszystkie wentylatorki mieszczą się w koronie więc nie wpływają w żaden sposób na wrażenia estetyczne... jedyna różnica to jakieś 3-4tyś. złotych które jak dla mnie lepiej zainwestować w zwierzaki;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×