Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

mam pytanie głównie zkierowane do Zbyszka. W temacie o zbiorniku Szymona napisałeś

'Nie interesuje mnie zbiornik Szymona , ciemnych stron to moze powinien poszukac w swoim zbiorniku , akurat zauwazylem kilka , miedzy innymi DSB.'

Dlaczego jesteś takim przeciwnikiem DSB ? Co według jest tak złego w tego rodzaju filtracji? Na koniec co inni sądzą o tej teori?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Synek jak będziesz kiedyś w stolicy zaprowadzę Cię do Krzyśka Tryca. Zobaczysz baniak prowadzony na DSB i długo nie będziesz mógł zasnąć ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dsb jest bardzo dobrym filtrem, jednak moim zdaniem pelni o wiele wazniejsza funkcje ( filtracje przeciez mozna zastapic inna) - dsb swietnie stabilizuje system, w znacznym stopniu zwieksza sie ilosc zywych elementow ekosystemu, a to przeciez zelazna zasada biologii - im wiecej zywych elementow ekosystemu, tym system bardziej stabilny. Stabilnosc - poprawa kondycji zwierzakow. pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Rebciu Ciebie to na pewno odwiedze jedyne 420 km mam do przejechania w jedną strone, a to i tak blisko w porównaniu z wyjazdem do Szymona czy Andrzeja. U mnie DSB będzie na 10000% ale jestem ciekawy zdania Zbyszka.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

DSB jest bardzo dorym filtrem , az za dobrym. Jednak trzeba uwazać zeby nie przegiąc w druga stronę , gdy DSB rozkreci sie , bedzie pochłaniało całe pozywienie.

Oprócz bardzo wielu plusów , ma przynajmniej 3 minusy jak dla mnie.

Kumuluje zwiazki organiczne .

Po dłuzszym czasnie wyglada mało esyetycznie , chyba że sie go zakryje.

Oraz powód , dla którego zrezygnowalem z DSB , wymiana złoza co 2-3 lata rozłozona na dłuzszy czas.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@andrniew czy ta wymiana co 2-3 lata jest spowodowana kumulacją związków organicznych? Zobaczymy jak będzie u mnie działać 8-9cm DSB:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bylem swiadkiem jak u mnie kilku akwarystow rozbieralo zbiorniki , jeden 2 letni drugi 4 letni z DSB i powiedzieli ze w zyciu juz DSB nie zrobia , ja zreszta jestem tego samego zdania.

Po rozmowie z Iwanem ktory rowniez zrezygnowal z DSB tlumaczac tym , ze teraz ma przynajmniej jakas kontrole nad tym wszystkim po wprowadzeniu filtra Zeo, a co on tam do tego filterka dozuje , to ja juz wiem swoje.Mysle ze jeszcez gdzies tam bym znalazl od niego ten email.

DSB nazwal bym radoscia na krotki okres czasu , ten sie cieszy , kto sie cieszy ostatni ...a to ze lubie morskie zycie , to daj boze niech u innyhc to DSB funkcjonuje jaknajdluzej.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam,

jak widać z tych i innych opinii, DSB ma swoje niewątpliwe plusy jak i minusy . I tak było , jest i będzie . Trudno jest przesądzać o tym po czyjej stronie jest racja . Dużo się czyta na forach o tych co chwalą i o tych co ganią .

Wybór to indywidulana sprawa każdego i nawet Szymon nie da nam na to dobrej recepty :-)

Ja osobiscie sklanialbym sie ku argumentacji Andrzeja.

Ale tak w ogóle to chciałbym Kolegom zwrócić uwagę , że jeszcze kilka lat ( 8-10) temu w powszechnym użyciu na dnie były tzw. kratownice na których umieszczano LR , a Ci którzy dawali piach na dno byli "eliminowani z towarzystwa" ;-) .

Cyrkulacja była "obowiązkowo" kierowana na kratownice . Takie wtedy rozwiazanie uchodziło za jedynie poprawne !!!

Sam miałem taki baniaczek i wiem o czym mówie ...

A sama metoda doczekała sie nawet kilku interesujacych ksiażek ( niemieckich) ..

Chce przez to pokreslic i niejako na podsumowanie powiedziec, że dzisiaj mamy DSB , jutro może ZeoVit , a za kilka lat bedzie pewnie metoda " cuda na kiju " ;-)

Dlatego mysle ,że Kolega @SYNEK nie może byc i nie bedzie przekonany do zadnej z tych metod dopóki osobiście nie sprawdzi w praniu każdą z nich i wybierze dla siebie właściwą .

Mnie DSB nie pasuje wizualnie ;-)

Pozdrowienia

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chce przez to pokreslic i niejako na podsumowanie powiedziec, że dzisiaj mamy DSB , jutro może ZeoVit , a za kilka lat bedzie pewnie metoda " cuda na kiju " ;-)

My może i mamy "teraz" DSB ale ta metoda nie jest przecież nowa - to już ponad 20 lat.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Torpedo , ok , masz rację , ale wtedy metoda ta była "w zdecydowanej mniejszości , a "jedynie słyszną metodą" była ta o ktorej pisałem .

Popularyzowana i pod niebiosa chwalona była kratownica. Jeszcze jako student dorabiałem latem w Berlińskim zoologu (DDR) m.in . pielęgnując akwaria morskie i tam "kratownica" miała że tak powiem zdecydowany Priorytet.

Wiesz jak to mówią : ważne by działało . IMHO wszystkie metody doświadczalnie sprawdzone prowadzą do celu . No bo nie powiesz mi, że ZeoVit to nie jest "diabelski" wynalazek ;-) No, ale wazne ,ze przynosi rezultaty ( oby bez skutków ubocznych, bo odnosze chwilami wrażenie że może to być bombka zegarowa ).

Można się z tymi wszystkimi metodami zgadzać lub nie . Chodzi o to żeby był pozytywny efekt końcowy :-) No, a wybór należy do kadego z nas . Ja zrezygnowałem juz dawno z kratownicy , ale znam 2 duże zbiorniki wystawowe, gdzie kratownica jest w zastosowaniu i ma sie całkiem dobrze :-) . Krzaki jak parówki ;-)

Pozdrawiam serdecznie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam,

mam pytanie głównie zkierowane do Zbyszka. W temacie o zbiorniku Szymona napisałeś

'Nie interesuje mnie zbiornik Szymona , ciemnych stron to moze powinien poszukac w swoim zbiorniku , akurat zauwazylem kilka , miedzy innymi DSB.'

Dlaczego jesteś takim przeciwnikiem DSB ? Co według jest tak złego w tego rodzaju filtracji? Na koniec co inni sądzą o tej teori?

@Synek , patrz i podziwiaj . Bez komentarza . Wszystkie nasze spory są bezprzedmiotowe w obliczu takiego zbiornika . Dokładnie potwierdza się to co mówiłem .

" Nie metoda ,lecz chęć szczera zrobi z ciebie ....... prawdziwego Morszczaka " .

Czapki z głów Panowie ! Kolego Szymonie, ja NIE WIDZE CIEMNYCH STRON ;-)

http://reefcentral.com/forums/showthread.php?s=&threadid=1362596&perpage=25&pagenumber=1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×