Skocz do zawartości
driver692

Clavularia lub briareum - problem

Rekomendowane odpowiedzi

Niestety nie wiem czy to clavularia czy briareum bo te korale sa bardzo podobne ale nie w tym rzecz . Od okolo tyg owy koral pokazuje kolo 10% nawet nie wszystkich polipow . Kiedys wygladal jak falujaca skala doslownie cala porosnieta a teraz ? zwykla skala :( Nie wiem co moze byc przyczyna wsio jest dokarmiane ost dokupilem dod swiatlo zasolenie na poziomie pomzcie :(

post-965-013251400 1293009397_thumb.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

to clavularia aczkolwiek w słabej kondycji;)

a co do problemu, też takowy mam.... wszystko przez to, że moja zaczęła być atakowana przez glon caulerpa... a jak kupiłem roślinożerce który uprzątnął problem to już się tak nie otwiera jak kiedyś...

Edytowane przez Bart

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja miałem podobny przypadek , przez długi czas moja clavularia pięknie się pompowała, aż pewnego dnia przestała się otwierać i padłaconfused.gif. Pare miesiecy temu kupiłem nową i jak na razie rośnie i czuje się dobrze. Trafiłem już pare razy na podobne problemy z clavularią , Kiwi z sąsiedniego forum, też miał podobną sytuacje. mellow.gif

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

one tak maja,u mnie na początku było fajnie,potem przez pare miesięcy prawie się nie otwierała,następnie powstała i teraz od pół roku pieknie faluje zielonymi polipami,fajny trawnik

post-379-065470000 1293016758_thumb.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

czesto te korale zamykaja sie, i to na dosc dlugo, z powodu zbyt niskiego NO3, po prostu tak maja, ze lubioa lekkie bagienko :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

czesto te korale zamykaja sie, i to na dosc dlugo, z powodu zbyt niskiego NO3, po prostu tak maja, ze lubioa lekkie bagienko :)

Eeeee to u mnie będzie żyć wiecznie.woot.gif

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Możesz sprawdzić jakie masz no3, jeśli @pooh ma racje to wystarczy że je trochę podniesiesz i będzie git. Jak dobrze pamiętam, to moja clavularia padła w czasie gdy no3 było niewykrywalne salifertem,

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

IMHO przy wiekszym NO3 sie otworzy, oczywiscie zakladajac, ze pozostale parametry sa ok i cos jej nie zzera;

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tez tak miałem, piękny okaz nagle przestal sie otwierac, nie pomogla mu nawet zmiana akwarium (po 3 tygodniach oddalem ja na przechowanie do znajomego) i zeszla.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ten jeżowiec nie pieści go?

Pozmieniaj miejsce i poobserwuj efekty.

Edytowane przez Ben_sage

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

moją wykończyła diadema setosum, robi to menda w godzinach nocnych lub bardzo wczesnie rano przed wschodem słońca, przyłapana na gorącym uczynku została wyeksmitowana ze zbiornika choć dobrze radziła sobie z glonem...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×