Skocz do zawartości
Harari

[info] BM 250 - pobierana energia elektryczna.

Rekomendowane odpowiedzi

Może ktoś skorzysta, właśnie otrzymałem odpowiedź z ATI na temat pobieranej energii elektrycznej przez BM 250.

"A BM250 uses 2 pumps with a power consumption of 25-30Watts/each"

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Też mnie to ciekawi, jeśli faktycznie go kupię to zmierzę ile faktycznie bierze prądu. Ale na razie czekam na tajemniczy :) projekt Rafała. Mój nowy system i tak będzie budował się przez kilka miesięcy więc pośpiechu nie ma ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Roznica w pobieranej energi bieze sie z wirnika

w zaleznosci ile klaczkow na nim sie trafi to przy wiekszej ich ilosci wzrasta zapotrzebowanie na moc tego niestety ati nie moze przewidziec chyba zeby kazdy z wirnikow testowali i odpowiednio przycinali

inna sprawa jest to ze im wiecej zanurzamy odpieniacz tym tez ma ciezej

odpieniacze te potrafia nawet nie zastartowac po wylaczeniu zasilania wtedy nalezy albo przyciac kilka "klaczkow" z wirnika lub tez zmniejszyc stopien zanurzenia odpieniacza zaowocuje to zmniejszeniem poboru pradu i bez problemowym startem

taki urok tych wirnikow :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A powiedz mi Rafale jaka najlepsza by była głebokosc zanurzenia dla tego odpieniacza??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U mnie przy wysokości zanurzenia 23 cm jedna z pompek nie startuje po wyłączeniu prądu.

Myślę ze gdyby chciało mi się go tak ustawić, aby za każdym razem pompki startowały to powinien być zanurzony na głębokość 17/20 cm.

Tak aby tylko przykryć wodą pompki. Czym powierzchnia wody bliżej pompek tym lepiej startuje.

Pieni aż za dobrze (-:

Nie obcinałbym kłaczków, tylko ustawił dobry poziom wody i już problem rozwiązany.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Skoro odgrzaliśmy temat to może zastanawialiście się jak sprawował by się (starczał) BM 200 do ilości wody w obiegu +/- 900L ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z tego co wiem to MB200 ATI Bubble Master przeznaczony jest to 1000l wiec jak ty masz +/- 900l wody w obiegu to ja osobiscie wolałbym dac MB250

--------------------------------------------------------------------------------

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No właśnie w tym rzecz, w chwili obecnej mam +/- 560L. W nowym systemie będzie +/- 900L, zdecydowany jestem na BM250, ale według producenta BM200 jest na 1kL mocno obciążone zastanawia mnie czy nie przeginamy z tymi odpieniaczami :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pewnie przeginamy z tymi odpieniaczami.

Z tym że jak to jest?

Ja też po odliczeniu skały, piachu, grubości szyb itd. mam około 900l wody.

Oprócz sprawdzonych metod czyli np: mrożonki , ciągle eksperymentuję, a to jakieś aminokwasy, a to jakiś nowy pokarm i tak w kółko.

Czasami zdarza mi się przegiąć z karmieniem, tak jak ostatnio.

W jednym miejscu o słabszej cyrkulacji nawet zauważyłem zalążki cyjano.

Ale wystarczyło kilka dni zmniejszyć karmienie i odpuścić sobie wynalazki, a cyjano zniknęło.

No i właśnie gdybym trzymał się tylko sprawdzonych podstaw w karmieniu, i nie szukał granicy ile pokarmu może przyswoić system, to pewnie mógłbym mieć mniejszy odpieniacz, a może nawet całkiem go się pozbyć.

Ale człowieka ciągle korci, żeby wypróbować jakiś nowy produkt.

I jeszcze w dodatku na brak cierpliwości nie mogę narzekać, ale nie chce mi się wprowadzać jakiegoś produktu 3 miechy żeby czasem nie zachwiać systemu, bo by mi życia nie starczyło na te próby.(zachwianie systemu mam na myśli, powiedzmy że szyby muszę częściej czyścic)

Myślę, że w moim przypadku ten odpieniacz wybacza mi takie próby z jedzonkiem, czy suplementacją.

I troszkę przeskalowany odpieniacz wg. producenta jest mi wskazany.

Ale jeśli ktoś ma jakiś wypracowany rytuał, płukane mrożonki podawane zawsze w takich samych ilościach, bez zbędnych wynalazków lanych do baniaka pod wpływem chwili, to myślę że i bez odpieniacza się obejdzie, mając tylko DSB, MM czy glonowy.

No ale chyba wszyscy lubimy jak koralowce są najedzone

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Niewątpliwie masz rację w stosunku do swojego sytemu, myślę że adpieniacz należy liczyć na ilość wody teoretyczną czyli taką jakiej nigdy nie będziemy mieli ze względu jak słusznie napisałeś objętość skały, grubość szkła itp. W Twoim wypadku jest tego sporo ponad 1kL więc nie ma dyskusji. Natomiast w systemie który ma teoretycznie 900L może to być strzał ponad bramką bo po odjęciu skały szkła itp. wody wyjdzie pewnie z 700L. Czyli w czasie kiedy nie będzie nam się chciało eksperymentować zwierzaki mogą mieć deficyt papu. Tak na marginesie to ciekawi mnie jaką "sprawność" ma system karmienia SPS wykorzystywany przez nas - podejrzewam, że bardzo niski.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No chyba mogą mieć deficyt papu, ale nie jestem pewien czy akurat przez przewymiarowany odpieniacz.

U siebie miałem taka sytuację, że nie mogłem karmić tyle ile bym chciał przy takiej ilości jedzenia dla koralowców jaka wydawała mi się odpowiednia, szyby momentalnie pokrywały się glonem, na skale i pompach pojawiał się przeźroczysty meszek.

W końcu z braku czasu i chwilowego doła nie chciało mi się doglądać akwarium, i tak z miesiąc sporadycznie karmiłem koralowce, dla ryb jakoś znajdowałem czas żeby je nakarmić.

No i jednej seriatoporce bardzo się to nie spodobało.

Wtedy ten odpieniacz był za duży.

W końcu dołożyłem DSB i teraz system znosi 5 kostek mrożonek i trochę różnych dodatków dziennie i to mnie i koralowce zadowala, no i karmienie ryb.

To trzeba wielowątkowo określić jaki ma być ten odpieniacz.

Co jeszcze będzie wspomagać filtrację odpieniacza, bo na samej skale i odpieniaczu nie byłem zadowolony, bo miałem tylko 10% skały, i nie mogłem tyle karmić ile bym chciał, a koralowców przybywało.

Z drugiej strony powiem szczerze, że decyzję o kupnie akurat tego modelu odpieniacza podjąłem wzrokowo, nawet się nie spytałem ile ma przepływu itd.

Po prostu wyglądał mi na odpowiedni. Potem się dowiedziałem szczegółów.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×