Skocz do zawartości
Morog

Listwy zasilające

Rekomendowane odpowiedzi

potrzebuje listwy zasilającej do mojego akwa

z dużą ilością gniazdek i koniecznie prostopadle ustawionych do listwy

macie jakieś pomysły? czego sami uzywacie?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja mam kilkanascie gniazdek nasciennych przykreconych do plyty drewnianej, ktora z kolei przykrecona jest do stelaza. Troche dlubaniny z kabelkami, ale warto bylo.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam, mam tak samo i jestem bardzo zadowolony. wychodzi drozej niz listwa ale wiecej dowolnosci w rozmieszczeniu itp.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli nie będziesz miał zegarów to wystarczy zwykła listwa taka z marketu tzw ogrodowa, natomiast jak koledzy radzą lepiej rozplanować i np. na sklejce zrobić gniazdka.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

będe mial zegary

takich nie akwarystycznych to raczej nie chce

mialem keidyś w słodkim komputerowy i mi się "spiął" od samej wodnej pary

gotowe listwy mają bezpieczniki przepięciowe, ktorych same gniazdka nie mają

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak ci sie "spial" od pary to znaczy ze wentylacja jest niewystarczajaca, w ten sposob mozna popsuc sobie drogi sprzet.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak bym miał tego delteca kupić, to naprawdę wole w szafce zamontować rozdzielnie natynkową, i powkładać gniazdka na szynę TH....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak bym miał tego delteca kupić, to naprawdę wole w szafce zamontować rozdzielnie natynkową, i powkładać gniazdka na szynę TH....

Czyli zrób tak, jak Kaczor:

http://aqua-reef.pl/topic/1142-kosteczka-45-x-45-x-45-cm/

Cay bajer polega a tym, że do szyny możesz powkładać, co tylko chcesz, np.: zabezpeczenie różnicowo-prądowe, opóźniacze (do odpieniacza) czy dwukanałowe programatory czasowe i nie musisz wpinać do gniazdek tych wielkich programatorów z supermarketu.

jpg_fa28c73902640ed8a3677485dfefebdc_442_290_0.jpg:whistling:

PZdr

Victor

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

oczywiście że tak - dokładnie to mam na myśli. Generalnie to dziwi mnie że takie rozwiązanie jest tak mało popularne. Na szyne TH robi się dziś w zasadzie wszystko tak jak napisałeś. Są nawet obudowy do DIY. Zamiast odpierdzielać prowizorkę, można wszystko ładnie w rozdzielni poukładać i gra muzyka. Fakt że to nie jest najtańsze rozwiązanie, ale kto powiedział że to tanie hobby ??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ja jestem f...tem złamanym i sobie tak nie zrobiłem i teraz bardzo żałuję :wallbash: , więc się Morog nie zastanawiaj tylko śrubokręt w dłoń :good2:

PZdr

Victor

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam, rozdzielnia jest naprawde wygoa dna. Zegary itp wszystko w obudowie wyprowadzone gniazdka, naprawde super sprawa.

Ja tylko znalezsc nie moge zasilaczy 12V na szyne. Wie ktos moze gdzie je moge dostac?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam, rozdzielnia jest naprawde wygoa dna. Zegary itp wszystko w obudowie wyprowadzone gniazdka, naprawde super sprawa.

Ja tylko znalezsc nie moge zasilaczy 12V na szyne. Wie ktos moze gdzie je moge dostac?

zamel?, alledrogo?

PZdr

Victor

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Właśnie skusiłem się na przeróbkę swojej elektryki. Czym się różni programator czasowy jednokanałowy od dwukanałowego ? Druga sprawa. Czy aby nie odcinać oryginalnej wtyczki np. od pompy cyrkulacyjnej można od programatora czasowego polecieć kablem do zwykłego gniazdka ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Właśnie skusiłem się na przeróbkę swojej elektryki. Czym się różni programator czasowy jednokanałowy od dwukanałowego ? Druga sprawa. Czy aby nie odcinać oryginalnej wtyczki np. od pompy cyrkulacyjnej można od programatora czasowego polecieć kablem do zwykłego gniazdka ?

Oczywiście wszystko to na koniec podpięte jest do normalnych gniazdek.

Dwukanałowy czyli jeden moduł obsługuje niezależnie dwa gniazdka.

Heh, znalazłem jeszcze czujnik wycieku wody z sondą i regulator temperatury.

Jak się dobrze poszuka, to prawie profiluxa da się zbudować :D

PZdr

Victor

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×