Skocz do zawartości
Ziemniok

Czy ekipa czyszcząca brudzi?

Rekomendowane odpowiedzi

Witajcie.

Może dziwne pytanie.. lecz mnie zaciekawiło.

Czy ekipa czyszcząca brudzi? Wiem, że pustelniki walą bobki w kształcie zakrzywionego drucika. Ale co z takimi stworzeniami jak Strombusy, Tectusy- ogólnie ślimaki? Na chłopski rozum, muszą coś wydalać przecież... Zastanowiła mnie ta sprawa gdy zobaczyłem jak w mgnieniu oka Strobus pożera okazałą spuściznę salariasa...

Podobna sprawa tyczy się krewetek.

Jeżeli wciąż widzę sporo odpadków w akwarium którymi zajada się ekipa czyszcząca, to znaczy że jest jej za mało? Obecnie przy dużej obsadzie ryb i odpowiednim karmieniu mam dwa Strombusy, dwa Tectusy, trzy pustelniki, dziewięć nassariusów i dwie aboinensis. Aa i zapomniał bym o Mitra papalis. Może wydaje się dużo - ale wg mnie mógłbym uzupełnić jeszcze skład sprzątaczy...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Myśle że brudzą ale kożystnie wpływają na przyspieszenie rozkładu resztek bo gdyby to co np. opadnie na dno nie było zjedzone przez tw. czyścicieli to i tak uległo by rozkładowi ale nieco wolniejszemu (takie moje chłopskie ,prostackie rozumowanie)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli wciąż widzę sporo odpadków w akwarium którymi zajada się ekipa czyszcząca, to znaczy że jest jej za mało? Obecnie przy dużej obsadzie ryb i odpowiednim karmieniu mam dwa Strombusy, dwa Tectusy, trzy pustelniki, dziewięć nassariusów i dwie aboinensis. Aa i zapomniał bym o Mitra papalis. Może wydaje się dużo - ale wg mnie mógłbym uzupełnić jeszcze skład sprzątaczy...

Jesteś pewny , że dobrze karmisz ryby? Jesli na dnie widzisz niezjedzony pokarm dla ryb , to moim zdaniem robisz coś źle.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W zacytowanym fragmencie miałem na myśli po prostu odchody ryb i inne pozostałości. Nie wykluczam również resztek pokarmu (ryby w 100% nie wylapia wszystkiego...)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hm... u mnie na dnie nie ma żadnego syfu, żadnych odchodów, resztek etc. A też mam RM. Nie obraź się, ale jak dla mnie masz za dużo szczęścia w jednym akwarium: korale miękkie, LPS, SPS, niefoto, duża ekipa czyszcząca, żółtek...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×