Skocz do zawartości
Sushi

Blue Ring Octopus

Rekomendowane odpowiedzi

Tak z ciekawosci przegladalem sobie dzisiaj aukcje na Allegro i znalazlem cos takiego: http://www.allegro.pl/item1084545034_hapalochlaena_lunulata_morskie_osmiornica.html

I tu nachodzi mnie refleksja. Zwierze jest grozne (wrecz smiertelnie jadowite prawie na rowni ze slimakiem toczkiem) Jest zaliczane do 10 najbardziej jadowitych zwierzat świata. Na aukcji nie ma zadnej informacji o tym dla kupujacego. Czy to proszenie sie o "wypadek" ? Jaka jest odpowiedzialnosc sprzedajacych za sprzedaz niebiezpiecznych dla zycia czlowieka zwierzat.

Zwierzaki naprawde piekne, zdarzylo mi sie kilka razy nurkowac z nimi ale reki do akwarium z ta osmiorniczka raczej bym nie wlozyl...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Blue-obrączkowane ośmiornice ( rodzaj Hapalochlaena) są trzy (a może czterech) ośmiornicy gatunków , które żyją w odpływu puli na Pacyfiku , od Japonii do Australii . Despite their small size and relatively docile nature, they are currently recognized as one of the world's most venomous animals. [ 1 ] They can be recognized by their characteristic blue and black rings and yellowish skin. Pomimo ich małych rozmiarów i stosunkowo posłuszny charakter, są one obecnie uznawane za jedno z najbardziej jadowitych zwierząt. [1] Można je rozpoznać po charakterystycznych i niebieskie i czarne pierścienie skóry żółtawy. They hunt small crabs , hermit crabs, and shrimp, and may bite attackers, including humans , if provoked. Polują małych krabów , pustelnika kraby, krewetki i, a może ugryźć napastników, w tym ludzi , jeśli sprowokować.

pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U mnie się otwiera. Są Hapalochlaena lunulata to te groźne ośmiorniczki? Google potwierdza...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cisza, udaje że mnie nie zna :spiteful: pomimo wydania w jego sklepie kilkukrotnie parę złociszy i mojej wizytacji w jego garażu B)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

piękna jest, ale czy da się ją w ogóle trzymać w akwarium...?:spiteful:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wiesz... nie ma ryzyka nie ma zabawy :spiteful:

Aukcja zakończona.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@AquaManiak

Lekko adrenalinę? Ja pamiętam, że ze strachu mi się ręce trzęsły. Jeden strzał i 0 szans na przeżycie.

Dziwie się, że sprzedawca nie napisał, że są bardzo jadowite i groźne dla człowieka. Tak dla świętego spokoju. Kiedy ja je zamawiałem na stocku stało wyraźnie: poisonous, a jak przyjechały to na każdym worku była wściekle pomarańczonwa naklejka z takim samym napisem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dziwię się że coś takiego mogło trafić do handlu. Ktoś kto się nie zna w dobrej wierze

zakupi taką paskudę bo ładna i może być nieszczęście.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Też mnie zastanawia to, że w ogóle takie zwierze jest do obrotu dopuszczone.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale bym spieprzał jak bym na zywo spotkał B) Sushi gdzie ją spotkałeś?

@snocho

Ja karmiłem podjąc jej pustelniki baaardzo długą pensetą i za każdym razem mialem troche pełne gacie, niesamowicie szybka i cwana, próbowała za kazdym razem wyjsc a akwarium po pensecie, kilka razy rzucalem pensete w panice do tego jej akwarium :spiteful:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×