Skocz do zawartości
Zbyszek

karmienie korali

Rekomendowane odpowiedzi

Raz w tyg mix ok 30-40 kostek mrozonek , zmiksowane blenderem na pyłek + jajeczja ostryg , cycloeeze , aminokwasy .

LPS-y karmie pipetą , reszte wlewam pod wyrzut pompy. Odpieniacza i pomp nie wyłaczam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

cytat andrniew Jeszcze niedawno , jak miałem DSB .... A co cię skłoniło do rezygnacji z tej metody ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja karmie tylko gotowymi preparatami Kenta,co drugi dzien,MicroVert,PhytoPlex,CorallAccel i niedlugo dojdzie jeszcze ChromaPlex.Akwarium 180l z koralami twardymi sps i lps.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja karmię podobnie do Andrzeja - mrożonki + cyklop-eeze wszystko ładnie zmiksowane + jaja ostryg DT's + żywy fitoplankton + aminokwasy. Rożnica w częstotliwości - ja karmię teraz codziennie mniejszymi porcjami. Tygodniowo ok. 15-17 kostek.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

giw , powodem rezygnacji z DSB byla zbyt skuteczna filtracja tego podloża . Mimo obfitego karmienia korale głodowały. Dodatkowo redox powyzej 500 , więc robilo sie niebezpiecznie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

andrniew tak podejrzewam iż dość obwite skarmianie w duzej wiekszości pobierało DSB , a nie korale powiedzmy ,,duza powieszchnia " i ciagłe zapotrzebowanie . ,, Lub " + do tego bardzo mocny odpieniacz .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze niedawno , jak miałem DSB to szło 100 kostek tygodnioo :)

Wiec Andrzej niemasz juz nic piasku w akwa ??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

co do samego przygotowywania pokarmu: (obecnie wrocilem do obfitego karmienia, odkad moje zaniedbane pod wzgledem jedzonka i przez nadwydajny system korale zaczely tracic tkanke od spodu) bardzo wazne wydaje mi sie bardzo duze rozdrobnienie pokarmu - ostatnio zaczalem dodawac reefbooster, to jest praktycznie mleko. Wiadomo, ze nie mamy szans okreslic wiekosci czastek, ale powinny byc mega malutkie - zauwazylem jedno - przy zbyt krotkim ciachaniu pokarmu blenderem wlana porcja takiego koktailu wywolywala stres u korali - zamiast wypuszczac polipy bardziej, chowaly je i widac bylo wici "sluzu" wydostajace sie z tkanki. Odkad zaczalem mielic blenderem okolo 2-3 minuty, problem zniknal i korale bardzo ladnie reaguja na pokarm. Ulubionym pokarmem (ladnie sie rozdrabnia, na "mleko") sa jaja krabow (10-14 kostek na noc) z niewielkim dodatkiem cyclop eeze i tluszczem rybim - czyli kwasami omega-3, pozyskanym z 2-3 kapsulek zelatynowych, takich dla ludzi - sklad mieszanki oczywiscie ulega zmianom, zaleznym od mojego nastroju i wizji;) (dodatkowo miele praktycznie wszystko co jest dostepne jako pokarm mrozony dla morskich zwierzakow)

niedlugo kupuje siodemke grotecha i zamierzam podpiac jakis fito, zeby co noc regularnie podawac. Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a jest jakas poprawa teraz jak zaczołes tak karmic?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Rafal - "zaczales":)

narazie nie jest ciekawie - "poszla" mi cala ladna buraczkowa seriatopora caliendrum, isc zaczyna tez fajna acra, na innej narazie sie zatrzymalo. A juz sie cieszylem, ze bezproblemowo to sie wszystko jakos odbywa:) pzdr

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dziwie sie troszke dlaczego wam od tego lecą, nigdy mi sie yto nie zdażało:) kurcze teraz karmie niwiele w porównaniu do kiedyś-daje mix ze kalmarów, ośmiornic, krewetek black tiger , kortajlowych, małzy i do tego około 2-3 łyżeczek glukozy-raz na 3 dni wlewam i nawet cyjano wyskakuje czsem:d nie stosuje zadnych filtrów węglowych, absorbentów , pierwiastków (oprucz lugola w duzych ilościach-wiąze sie to z dodawaniem glukozy) i ostatnio kombinuje z kmno4 ale nei wiem jeszcze czy to coś "da"

pozdrawaim

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Temat nie najświeższy bo miesięczny ale pozwolę sobie delikatnie odgrzać. Proszę powiedzcie jakich Aminokwasów używacie ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

osobiscie uzywam połaczenia Vitamino Grotecha oraz Amino Acid concentrate koralen zuchta

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Rafal - "zaczales":)

narazie nie jest ciekawie - "poszla" mi cala ladna buraczkowa seriatopora caliendrum, isc zaczyna tez fajna acra, na innej narazie sie zatrzymalo. A juz sie cieszylem, ze bezproblemowo to sie wszystko jakos odbywa:) pzdr

Ja w swoim akwa walcze juz od 4 miechów z problemem utraty tkanki od strony pnia korala. :rolleyes:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×