Skocz do zawartości
sarcoma

akwarium początek;)

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

Mam 2 wolne akwaria i chciałbym któreś z nich zaadoptować na akwarium morskie : 60l 3x15 T8 i 200 2x39 T5. Nada się jakieś bez przeróbek?

W związku z tym, że nie mam dużo czasu chcę hodować coś prostego tzn. jakaś clavularia, xenia, grzybki , cladiella, sinularia no i z 2 błazenki;). Wydaje mi się, że ta 60 bardziej się do tego nadaje. Dołożył bym do niej biostar flotor i 2 pompki cyrkulacyjne Koralia światło Marine glo, Power glo i jakaś aktynika i chyba by było ok. Ma to sens bawić się w takie małe akwarium szczególne z T8, da rade to jakoś prosto utrzymać? Co o tym myślicie?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Rob wieksze,60l da rade utrzymac,ale szybko stanie sie za ciasne i zapragniesz wiekszego akwarium,wtedy bedziesz kupowal osprzet od nowa.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

z 200L zrób zbiornik głowny, z 60L sump :) i akwaria wykorzystane, do tego światełka minimum 4x39W, cyrkulacja jvp-101+jvp-102, jakis skimmerek do tego i wio...

PozdrT

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a nie będzie problemu z wywierceniem otworów w dnie w już sklejonym akwarium bez jego rozbiórki? Na dnie tam jest taka fajna sklejka, która bym chciał by pozostała;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ogarnięty szklarz wywierci bez problemu, to nie budowa statku kosmicznego :)

Pozdrawima

seb

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Koledzy dobrze podpowiadaja. Z duzego szkla zrob akwarium, z malego sump. Jak nie znajdziesz ogarnietego szklarza w okolicy to zrobisz sobie pudelko przelewowe.

Nie podales dokladnie wymiarow tego akwarium. Belka oswietleniowa 2x39W

na okres dojrzewania starczy, po jakis trzech miesiacach mozesz sobie dokupic belke Hagen glo np tu:

http://http://www.aqva-light.pl/shop.php?UID_c=259360b25f1b&UID=33007a1d9cb5&UID_p=ebb02433e987

Dasz rade

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×