Skocz do zawartości
gibi1984

Brązowe gloniska na puasku

Rekomendowane odpowiedzi

Witam panowie na piasku wyskoczył mi taki brązowy nalot rano mieszam piach tak Kolo 12 mieszam a o 22 już jest znów tak samo pomozcie :spiteful:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To zależy czy masz delikatny nalot na piasku czy gluty . Jak nalot to mogą być okrzemki a jak gluty to dino albo cyjano. Sprawdź osmozę i żywicę. U mnie pokazywały się w takich przypadkach także wirki.

pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam i dzięki za szybka reakcje z osmoza to raczej powinno być wszystko ok bo jest nowa jakieś 600l dopiero przez nią przelecialo tak ze racEj to nie to ale wymienieni zywice i zobaczę co się będzie działo . Bo to są wlassnie takie gluty . Nie wiem czy to ma znaczenie ale baniak ma dopiero jakieś 2 miesiące tak ze nie wiem ??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Baniak jest jeszcze młody,tak że takie atrakcję to raczej normalka :spiteful:

Dbaj o czystość wody,dobrą cyrkulację,odpieniacz bardziej na mokro i na pewno wszystko będzie ok.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jakieś bakterie lejesz? Napisz więcej o baniaku i o tym co dozujesz, jakiej używasz soli itd. dojrzewanie to normalka, ale można to czasem trochę przyspieszyć.

Pozdrawiam

seb

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja leje ballinga tropic marine + magnez ballnga 50 ml i magnez też 50 co 2 dzień + grotech abc +M po 1 ml no i to na tyle .bakteri nie leje ale mam zakupione cycle .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Odstaw Grotecha, lej tylko ballinga i zacznij lać bakterie. No i REGULARNIE podmieniaj wodę raz w tygodniu w ilości około 10%, tylko niech to będzie naprawdę regularnie, ustal sobie jakiś dzień i trzymaj się tego. Jaki masz duży zbiornik i jakiej używasz soli?

Pozdrawiam

seb

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ok to od jutro grotecha odstawie i zobaczymy podmiane zrobię w sobotę a sól nie pytaj aqua medic nie słyszałem zbyt dużo dobrych opini o tej soli ale mam zamiar zmienić na jeszcze nie wiem jaką szczerze mówiąc :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na Twoim miejscu jeśli baniak jest świeży, nie szalalbym ze zbyt "bogatą" solą, póki co powinieneś solić i tylko solić, a nie dostarczać z każdą podmianą pożywki dla glonów, rób SYSTEMATYCZNE podmianki, lej bakterie i czekaj, będzie dobrze :)

Pozdrawiam

seb

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam seb dzieki za pomoc a powiedz mi ile lać bakteri baniak 400l

?? dzisiaj odessałem glony te co najbardziej mi przeszkadzały :) kurde jeszcze dzisiaj znalazłem kraba martwego chyba ten drugi go załatwił bo widziałem jak wczoraj się " przytuliły " do siebie tak że podejżewam że go załatwił ale nie jestem pewien na sto procent bo nie moge znaleść muszli możliwe że to wylinka ale wątpie bo był dosyć twardy . pozdro

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zależy jakich, niektórych tyle ile zaleca producent, innych mniej, najbezpieczniejsze chyba będą Cycle Hagena, z informacji akwarystów wynika że ciężko je przedawkować, jeśli przesadzisz, to na skalach, pompach itd pojawi Ci się taki glutowaty nalot, czasem białawy, czasem wręcz czarny, to będzie znak że przedawkowaleś.

Pozdrawiam

seb

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×