Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Jakie zwierzęta polecacie do przekopywania podłoża?

W akwarium mam ok. 19-20 kg piasku.

Podobno lepiej wystrzegać się zwierząt żywiących się... innymi zwierzętami żyjącymi w podłożu (robakami...). Czyli odpada np. rozgwiazda i jeżowiec piaskowy... Babki też? Więc co zostaje? Tylko ślimaki kopiące?

Póki co mam tylko dwa nassariusy i jednego cerithum, który i tak większość czasu przebywa na skałach. Wiem, że skromna ekipa, ale w sklepie, w którym kupowałem, tylko tyle wygrzebali B)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A w jakiej ilości do mojego akwarium? Jeżowiec pewnie jeden, a ile ślimaków?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
nic tak piasku lepiej nie przesieje jak babcia

V. puellaris

Jezeli chcesz miec piasek wszedzie czyli na koralach co jest bardzo zle dla korali, zywej skale, sumpie...... to posluchaj rady juwewaldi.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mariusz

piszesz nie prawdę,mam tą babkę pół roku i nic nie mam zasypane,jak zdarza jej się podnieść piasek to na wysokość góra parę cm,jestem z niej b.zadowolony bo orze jak może miejsce przy miejscu co powoduje ze nie mam piasku zamulonego,w przeciwieństwie do rozgwiazd,ślimaków,jeżowców piaskowych które tylko chodzą pod piaskiem i kasztanią pod nim i wtedy tworzą się czarne strefy,już to przerabiałem,dla mnie ta babka jest rewelacyjna

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

z babkami bywa różnie, moja czasami zasypuje monti talerzową, która jest dość nisko., ale fakt jest taki że dobrze przesiewają piasek i są bardzo sympatyczne.

PozdrT

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×