Skocz do zawartości
najtfish

Wężowidła - kilka pytań

Rekomendowane odpowiedzi

Witam!

Czytając trochę forum dowiedziałem się, że wężowidłem, które lubi sobie podjeść mięska, a czasem nawet samo coś upoluje jest zielone Ophiarachna incrassata.

Czy są jeszcze gatunki, których należy wystrzegać się w akwarium morskim?

W jednym sklepie w swoich zestawach ekip czyszczących mają takie wężwoidła jak:

- Ophiolepis superba

- Ophiomastix annulosa

Rozumiem więc, że są to detrytusożercy.

Czym i jak często należy je dokarmiać? Również mięsem?

Podobno Ophiomastix annulosa nie należy trzymać z małymi, powolnymi rybami? Ktoś może to potwierdzić?

Jak duże rosną te wężowidła?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cześć

O Ophiarachna incrassata. też gdzieś czytałem, ze potrafi upolować nawet małą rybkę , w każdym razie to wężowidło jest o wiele większe i groźniej wygląda od Ophiolepis superba. Ja w baniaku od prawie dwóch lat mam jedną sztukę Ophiolepis superba i nigdy go specjalnie nie dokarmiałem. Wężowidła przeważnie są dobrze ukryte i ścieżko je wypatrzeć pośród skał, ja mojego czasami nie widziałem przez parę miesięcy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z wężowideł w akwarium toleruje pokazne stadko Amphipholis squamata ale widze, że zwiększająca się populacja onych, źle wpłynęła na populacje innych sympatycznych niewielkich zwierzaków w moim baniaku. Zaczynam sie zastanawiać nad znalezieniem jakiegoś stwora, który będzie kontrolował ich populację.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Zaczynam sie zastanawiać nad znalezieniem jakiegoś stwora, który będzie kontrolował ich populację.

Masz coś konkretnego na myśli? U mnie jest las macek wystających ze skał jak podam mrożonki do aqua.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

u mnie też z kilku sztuk albo tak przybyło albo się rozeszły i wszystkie 5 nóg wystawiają

nie sądzę żeby były szkodliwe i żywego raczej nie ruszają

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×