Skocz do zawartości
Amnor

Co to za potwór?

Rekomendowane odpowiedzi

W końcu coś mi wylazło ze skały. A już się zaczynałem martwić, że trafiłem na skałę bez niespodzianek. :smile:

Tylko co to może być???

4406-tn_id2.jpg

4406-tn_id3.jpg

Na razie tylko sobie leży i otwiera albo zamyka paszczę. Wygląda jakby wyłaziło spod skały.

Niestety nie jestem w stanie zrobić lepszego zdjęcia, bo się skurczybyk zasadził w takim miejscu, że nie mam tam jak dojść z aparatem. :D

Ma ktoś jakiś pomysł?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Amnor przepraszam za OT, ale jaki piasek sypałeś do akwa ? Jego gradacja/struktura jest bardzo podobna do tego który ja mam... Sypałeś go jako "żywy" na mokro czy jako suchy do morskiego go kupowałeś?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ehh... a już myślałem że ktoś rozpoznał tego stwora. :D

Mój piach to BIO-ACTIV LIVE ARAGONITE REEF SAND w kolorze ponoć Samoa Pink, choć jak dla mnie to raczej wygląda na Okrzemek Pospolity. Sypałem na mokro i zgodnie z opisem z opakowania był żywy.

A żeby nie było całkiem OT, to dodam że bliżej niezidentyfikowany potwór morski wygląda mi trochę na jakiegoś małża, bo otwiera się do połowy i wystawia na zewnątrz jakieś bebechy - trochę to nawet wygląda jak glony. Co jakiś czas wciąga to do środka, zamyka niby paszczę i chyba trawi przez chwilę. Później znów ziewa i wywala co ma w środku.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Może być małż. Kiedyś rozłupałem kawałek skały, w środku sobie siedział właśnie taki stwór. W akwarium robi dokładnie to samo co twój.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ok czyli suchy piasek który kupiłem do baniaka ma jakiś związek z morszczyzną bo wygląda jeśli chodzi o gradację, kawałki itp. bardzo podobnie do Twojego :smile: Tylko teraz jak wsypię to znowu coś czuję, że będą na nim wszystkie plagi świata po kilku dniach i tak non stop :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Stworek przez dwa dni siedział grzecznie na miejscu, ale dzisiaj w nocy zniknął.

Myślałem, że wlazł pod skałę, ale okazało się, że przelazł jakieś 20-30cm, wdrapał się na górę i zamelinował w najciemniejszej grocie. W nowym miejscu otwiera się znacznie bardziej, ale tak jak poprzednio cały czas jest zwrócony w kierunku skały.

To najlepsza fotka jaką udało mi się zrobić.

4406-tn_133.jpg

Chyba jednak małż.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

tak, to jakiś gatunek osiadłych małż. nie przepadają za światłem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×