Skocz do zawartości
Mati1271

216L profil przygotowanie ;)

Rekomendowane odpowiedzi

Witam!!!!!!!!!!!!!

Mam akwarium 216L profil(120x40x50)

Mam około 10lat doświadczenia z akwarystyką słodkowodną i chciałbym spróbować z morską.Mam trochę pieniędzy odłożonych.

Akwarium będzie miało wklejony panel z boku.

Teraz mam kilka pytań

Czy wystarczy 2x54W dla kilku rybek i kilku miękkich korali takich najłatwiejszych???

Mam około 25KG wapienia drążonego o wysokiej porowatości czy mogę go użyć oczywiście dokupię jeszcze żywą skałę z indonezji tak z 10KG???

CZy przy kilku rybkach około 4-5sztuk i kilku koralach mogę zastosować ten odpieniacz Skimmer PS-300 z brzęczykiem???

Jakie podłoże zastosować i jaki rozmiar granulacji.Czy żwir koralowy z allegro za 7zł/kg jest odpowiedni??

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Moim zdaniem odpieniacz i swiatlo za cienkie na ten litraz,powiedzmy ze 3 swietlowki dla miekkich korali by styknely,ale znajac zycie szybko zmienisz zdanie i zechcesz miec twardziele,na hodowli 4 rybek tez sie zapewne nie skonczy(uwiez znam to z autopsji)Poza tym odpieniacza na kostke sa strasznie upierdliwe,kostka zarasta glonem i spada wydajnosc odpieniacza co powoduje koniecznasc ciaglej regulacji odpieniacza i pompki powietrzenej oraz czestej wymiany kostek.

Wapien drazony nie nadaje sie do akwarium morskiego,tylko zywa skala.

Piasek koralowy moze byc,ale o granulacji max 2-3mm nie grobszy.

O cyrkulacji nic nie wspominasz.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×