Skocz do zawartości
Onironauti

Canthigaster sp.

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

widziałem ze sporo osób z forum ma rybki z tego gatunku w swoich akwariach dlatego chciałbym sie od was dowiedzieć czegoś więcej na ich temat.

Szukam jakiejś "nietypowej" rybki do swojego akwarium, która nie osiąga zbyt dużych rozmiarów. Bardzo podoba mi sie C.solandri oraz C.Valentini.

Najważniejszy wymóg jaki musi spełniać to być kompatybilna z rafą, bezbieczna dla krewetek itp oraz nieagresywna w stosunku do innych ryb.

Obecnie mam w akwarium 2 ocelarisy i chelmona, ten drugi jest dla mnie priorytetem wiec ryba nie moze być dla niego agresywna.

Poza tym chciałbym się dowiedzieć jak te ryby sie zachowuja, czy sa aktywne w akwa? Czy chętnie przyjmuja pokarmy itp. Generalnie piszcie jakie macie z nimi doswiadczenia.

Z góry dzięki

Marcin

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cześć,

Mam te rybki, są spokojne,jedzą z ręki , agresja "zero".

Natomiast mogą ,i raczej tak robią, podgryzać SPSy.

Jacek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przeszukałem zagraniczne fora i o c.solandri znalazłem troche sprzecznych informacji.

Jedni pisza, że rybka podgryza sps lub zajada zoanthusy czy slimaki, inni, że rybka jest całkowicie bezpieczna dla rafy.

Z tego co wyczytałem wynika, że zależy na jakiego osobnika się trafi (być moze ma to zwiazek z miejscem odłowu, czym rybka się żywiła na wolności). Pewne jest, że jeżeli zacznie obgryzać korale to już jej tego nie oduczymy.

Jeśli ktoś ma jakieś doswiadczenia z c.solandri w akwa z sps to proszę o dorzucenie swoich 5 groszy do tematu :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×