Skocz do zawartości
Fikrag

Dzień dobry

Rekomendowane odpowiedzi

Na początku chciałbym się przywitać.

Cześć!😀

Akwarystyką zacząłem bawić się jakieś 25 lat temu i przerobiłem chyba większośc słodkowodnych poprzez hodowle gupików,welonek,pyszczaków a skończyłem na paletkach.

Później przerwa na założenie rodziny, dom i takie tam pierdoły i oto wracam, ale tym razem zapragnąłem  zmierzyć się z solniczką 😀.

Trochę już czytam, trochę oglądam i po kilku miesiącach zacząłem już podejmować pewne decyzje odnośnie projektu i zakupów.Zbiornik mam zamiar 

odpalić na spokojnie w styczniu a pierwsze życie(jeśli wszystko się uda) planuje na kwiecień,także naprawdę duuuży spokój.Nic mnie nie pogania,nigdzie mi się nie spieszy

mam zamiar się uczyć i wszystkim się nacieszyć.

Odnośnie podjętych decyzji,to:

-właśnie kończę stalowy wysoki na 90 cm stelaż pod:

-zbiornik 70x60x60 bo lubię taką głębie

-komin 2x32, spływ 40

-sump 70x50x50 (ale jest jeszcze na etapie projektowania) ,raczej 3 komory plus małą dolewka ,ale ma się tam zmieść odpieniacz red sea rsk-300(kupiony),dwa uchwyty na skarpety aqua trendu 4",pompa Maxspect JUMP MJ-DC8K, 

MAXSPECT BioSpheres 2kg i nie określona jeszcze ilość siporaxu lub gruzu koralowego lub żywej skały(co doradzicie?).

Dodatkowo nad sumpem mam zamiar umieścić AQUAFOREST AF 90 Media Reactor  i wypełnić do life biofilem

-grzałka AQUAEL Platinium Heater 250 w

-lampa tu długo się wahałem ale już kupiłem reef factory reef flare m,ale rozważe w przyszłości dokupienie jeszcze  jakiejś bardziej niebieskiej belki

-cyrkulatory to jebao:EOW-9,cwp-6000,cwp-3000

-dolewka z aqua trendu levelautomatic v3

-pompa dozująca doser at-1 v2

-sól albo aquaforest reef salt,albo Microbe-lift PREMIUM REEF SALT

Jeśli chodzi o skałę to,zainspirowany filmami Zenka na yt zakupiłem gotową konstrukcję skalną w seafrags(prosiłem o podobną-zobaczymy...) a na dnie mam zamiar ułożyć tylko kilka kawałków skały(myślę o żywaj skale z indonezji ),bez piasku

 A co zamierzam hodować?(przepraszam jeśli pomylę nazwy)

Z korali:capnella,zoanthus,alveopora,sarcophyton,sinuralia,euphylia paraancora,montipora,Caluastrea,briareum,zoanthus i jakiś ukiwał

Pozostała obsadą będą :ślimaki tectus,dwa amphiprion ocelaris,lysmata amboinensis,hymenocera elegans,Chrysiptera hemicyanea,mithrax scuctus.

 

No trochę tego popisałem,ale najważniejsze mieć dobry plan😀

A o ocenę tego  czy jest dobry zwaracam się do do Was.Dzięki.

 

 

Edytowane przez Fikrag
  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×