Skocz do zawartości
kacperwee

Odpieniacz białek

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, założyłem 2 tygodnie temu swój pierwszy baniak i czekam cierpliwie aż ,,Dojrzeje'' minęły już dziś raptem 2 tygodnie więc jutro wrzucam krewetki i ślimaki.

Problem mam jedynie z odpieniaczem białek. Eheim skimmer 100 i pompa eheim air 100, mam wrażenie że w pojemniku  wcale nie  i zbiera sie pianka tylko robi sie woda i mam wrażenie że nie pracuje to jak powinno  (oczywiscie widze jak leci pianka ale zmienia sie ona poprostu w wode w pojemniku)

wiec postanowilem napisac o tym krotki poscik i spytac co wy o tym sadzicie. i o ewentualne rady

pozdrawiam . :)

skimj.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

Sądzę że ten odpieniacz bardziej napowietrza wodę niż robi to co do niego należy.  I z tego co zauważyłem , ludzie je wymieniają na inne . Ale nie obserwuje tego typu sprzętu,  więc nawet nie wiem czy sobie radzi w baniaku . Na niemieckich forach powinieneś coś znaleźć.  

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Może być za nisko zamocowany i pieni zbyt mokro, przez to jest w zasadzie woda w kubku. Na jakiej skale startowałeś, ma w ogóle co odpieniać?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Powracam po 2 i pół miesiąca. 

Skały to marco rocks chociaż nie ma ich za dużo jakieś 3 kilo na baniaku 100litrów.

po takim czasie rzeczywiście stwierdzam że ten odpieniacz od eheima to naprawde gówno wciąż mam z nim problemy .

kupuję jutro TMC Reef Skim nano 100, narazie nie wkładam nic droższego bo stabilizuje wodę w akwa 520litrów więc za pare tygodni będzie przeprowadzka. napewno nie polecam odpieniacza Eheim 100 skimmer same z nim problemy i nerwy, zupełny bezsens.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Może i racja, rzeczywiście powinienem coś dorzucić. Ile kg na 100litrów to tak optymalnie? Właśnie wczoraj myślałem nad tym fantem 

Edytowane przez kacperwee

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Można oczywiście dać więcej kulek maxspecta bo mają bardzo dużą powierzchnię. 

Ale skała to nie tylko powierzchnia filtracyjna. Koralowce gdzieś trzeba osadzić. Za łyso nie może być :) Jak planujesz w obsadzie jakieś ryby typu mandaryn to też potrzebujesz więcej skały z żyjątkami. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×