Skocz do zawartości
Gość

NP w stylu ABN = absolutnie bez niczego

Rekomendowane odpowiedzi

Gość

Od tego tematu (który dość fajnie się rozwijał) minęły dwa lata https://nano-reef.pl/forums/topic/110188-np-w-stylu-abn-absolutnie-bez-niczego/

tak więc, postanowiłem sobie odświeżyć go tutaj, jak po tym czasie rozpatrujemy pomysł na idealny zbiornik AZOOX ?

Czy coś się zmieniło?

wszak doświadczeń, trochę przybyło :ru:

c2889e0e_Non-photosynthetictank.jpeg

 

U mnie praktycznie od tamtego czasu, nie zmieniło się nic - no może po za tym, że "ugotowałem" kilka najfajniejszych okazów.

Zbiornik wciąż nie do końca AZOOX, i pewnie już nie będzie, bo prędzej "się wyprzęgnę" niż go w pełni obsadzę niefotami - reszta bez zmian, czyli prawie ABN

Edytowane przez Gość

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

Nie wiem jak to wytłumaczyć ale dziś po południu znalazłem ten temat , a ty teraz wstawiasz go tutaj 😁 .

Może jak poczekam to nie będę musiał szukać , bo wszystko wstawisz tu :banana:

Moim zdaniem całkowicie bez niczego się nie da . Co prawda poznajdywałem małe akwaria z żuwą skałą i skimerem by ściągał film powierzchniowy i tam bardziej baniak opierał się na regularnym odmulaniu i podmianach . Inne moim zdaniem bardziej przemyślane szły na żywej skale filtrze gąbkowym z napowietrzaniem i to on robił robotę zbierając resztki , dodatkowo skała była przyklejona do szyby a dno było praktycznie bez piachu i mało ryb . Tam głównym problemem z jakim się właściciel zmagał były fosforany.  Jeden jedyny baniak co rzeczywiście nie miał żadnej cyrkulacji było akwarium z glonami w dodatku sezonowe . Właściciel rozmnażał tam żywy pokarm i podmiany szły na starej wodzie z głównego akwarium. A słoneczko starczyło by utrzymać baniak przy życiu ale to już nie NP/AZOX.  

Zastanawia mnie jak by coś takiego postawić jak baniak z filtrem hamburskim z głowicą, napowietrzaniem i tak jak w tym jednym baniaku żywa skała na ścianie by syf mógł swobodnie latać po baniaku . Takie coś myślę że mogło by zadziałać pod warunkiem podmian i odmulania. 

Edytowane przez Gość

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×