Skocz do zawartości
Aquaman

Sen i odpoczynek ryb

Rekomendowane odpowiedzi

Interesuje mnie pewna kwestia. Mianowicie sen ryb :) Trochę o tym poczytałem i podobno rybom potrzeba kilka godzin snu do pełnej regeneracji. Chciałbym się o tym czegoś więcej dowiedzieć dlatego, że kupiłem parkę "Nemo" w rozmiarze S. Jedna ma dosłownie 2 cm i śmiesznie wygląda w moim baniaku. Mam takie wrażenie, że prąd wody jest dla niej zdecydowanie za silny i rybka musi się sporo wysilić żeby gdziekolwiek się przemieścić. Z ciekawości też zajrzałem do nich w nocy. Inne rybki pochowane między skałami więc śpią całą noc (chyba) :D Błazenki natomiast upatrzyły sobie róg akwarium i tylko tam siedzą. Gdy pora na odpoczynek "siadają" na piasku. Ale co to za sen gdy cały czas muszą zmagać się z prądem wody ? Czy to im nie zaszkodzi ? Czy można im w jakiś sposób pomóc np stawiając w tym narożniku jakiegoś korala ?

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

Raczej nie musisz się martwić. Nemo mało mówi, podejrzewam ocelaris . U mnie w kilku baniakach , u znajomych  , zależy od charakteru bo u mnie siedziały wieczorem przy kominie a w dzień przy ukwiale,  u niektórych znajomych siedziały w ukwiale a u innych przy powierzchni . Takie śmieszne rybki . Ale inne am siedziały całe noce w ukwiale a w dzień pływały 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
4 godziny temu, Ariel napisał:

Raczej nie musisz się martwić. Nemo mało mówi, podejrzewam ocelaris . U mnie w kilku baniakach , u znajomych  , zależy od charakteru bo u mnie siedziały wieczorem przy kominie a w dzień przy ukwiale,  u niektórych znajomych siedziały w ukwiale a u innych przy powierzchni . Takie śmieszne rybki . Ale inne am siedziały całe noce w ukwiale a w dzień pływały 

Tak chodzi o ocellarisy :D ukwiała niestety nie mam. Zrezygnowałem z kupna. Bo to jednak duże ryzyko przy tak młodym zbiorniku. Za to kupiłem Sarcophyton i Lobophytum. Może polubią i się przestawią kiedyś :D Na razie siedzą tylko przy silikonie heh :D

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×