Skocz do zawartości
seku69

wyniki analizy wody i co dalej

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Otrzymałem wyniki analiz wody z akwarium i demi ze stacji uzdatniania.Czy potrzebna jest pilna interwencja czy te wyniki nie są jescze tragiczne?

woda akwarium 2022-styczeń (1).PNG

woda akwarium 2022-styczeń (2).PNG

woda ro 2022-styczeń (1).PNG

woda ro 2022-styczeń (2).PNG

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

Po filtrze, założyłeś sobie jakąś złączkę dla ułatwienia, bądź kolanko !?

nie wygląda to dobrze 

Edytowane przez Gość

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no właśnie nic nie ma , wężyk i do bańki. tak już ze 400 l. Przed filtrem są jak to w instalacji wodnej w domu.

wcześniej nie badałem wody demi. ale tylko z akwarium . Tam było jescze gorzej ,Dam do porównania.Wtedy faktycznie miałem złączki i zaworki mosiężne.Nie wiedziałem że to bedzie reagować.Ale wywaliłem wszystko ,całą instalacje , skały, piasek wszystko nowe.Morze powinienem samą wode z kranu posłąć na badanie .?

wyniki woda grudzień2021.PNG

wyniki woda akw. listopad 2021.PNG

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

Tak czy inaczej, w wodzie masz miedź, cynk, cynę, aluminium … i już to wystarczy żeby narobić kłopotu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ale co mam na to poradzić ? czy to się da czymś zbić , czy jakiś filtr dokupić?

akwarium mam 140l. podmieniam tak co tydzień 10-do 20l. wody.Po ukwiałach czy krabie na razie nic nie widać.

pompke cyrkulacyjną miałem używaną ,ale to chyba nie przyczyna tych zanieczyszczeń.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

Nie wiem co jest przyczyną, być może wadliwie zainstalowany filtr RO, być może naczynie w którym zbierana jest woda?

Cyna i miedź, może pochodzić również z uszkodzonego cyrkulatora, którym mieszana jest woda.

1 godzinę temu, seku69 napisał:

.Po ukwiałach czy krabie na razie nic nie widać.

Póki nie nastąpi kumulacja związków szkodliwych 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
3 godziny temu, seku69 napisał:

ale co mam na to poradzić ? czy to się da czymś zbić , czy jakiś filtr dokupić?

są na rynku dostępne adsorbenty metali ciężkich, ale to połowiczne rozwiązanie w Twoim przypadku, bo metale dostarczasz z wodą ro.

Kiedy wymieniałeś wkłady w filtrze, stosujesz żywicę?

Edytowane przez NAP

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jest to taki komplet jak na foto.Jeszcze nie wymieniałem nic bo sprzęt ma ze 3mieś. zrobiłem morze ze300l. wody.Zadnych kabelków nie przekładałem. Morze jescze coś dołorzyć-jakiś dodatkowy?

IMG_20220201_184716.jpg

IMG_20220201_184933.jpg

jest to taki komplet jak na foto.Jeszcze nie wymieniałem nic bo sprzęt ma ze 3mieś. zrobiłem morze ze300l. wody.Zadnych kabelków nie przekładałem. Morze jescze coś dołorzyć-jakiś dodatkowy?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

300l to nie wiele...masz może miernik tds?


Wysłane z mojego SM-G973F przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

tak był w komplecie do tego zestawu. i on po kilku minutach pracy pokazuje o. w wodzie demi. Na  którymś  forum ktoś sugerował ze może pomyliłem kolejność filtrów , ale ja nic tam nie rozłączałem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli tds po demi pokazuje 0000 to filtr jest ok (zakładam, że miernik jest ok), przyczyna leży gdzie indziej.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

CHWILE TRWA ZANIM ZEJDZIE NA O. ALE MA DWIE SONDY I OBYDWIE DZIAŁAJA TAK SAMO.Zastosowałem ten granulat Cupri Sorb do filtra kubełkowego .Poczekam i zobacze jakie będą wyniki.Poszukam też jakiś aborbentów na te inne zanieczyszczenia.Morze też wymienie pompe cyrkulacyjną.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

Więc jeśli filtr jest OK, i ten problem mamy wyeliminowany, to…

- co dzieje się z tą przefiltrowaną wodą dalej?

3 godziny temu, seku69 napisał:

Zastosowałem ten granulat Cupri Sorb do filtra kubełkowego .Poczekam i zobacze jakie będą wyniki.Poszukam też jakiś aborbentów na te inne zanieczyszczenia.

@seku69, i masz tak zamiar prowadzić zbiornik - (zamiast wyeliminować przyczynę) jaki jest sens (logika) takiego działania.

skąd brałeś próbkę do analizy?

bezposrednio, z naczynia jakiegoś (beczki, wiadra, kanka na mleko, kanister z Orlenu?)

Edytowane przez Gość

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ten granulat nie jest po to by tak prowadzić akwarium ale żeby dorażnie zmniejszyć stężenie zanieczyszczeń .Co do wyeliminowania przyczyn to właśnie na tym forum szukam jakiejś rady.Bańki plastikowe używam od roku morze tylko do wody demi.Wcześniej kupywałem ją on line. Banki z atestem do żywności 15 i 30 l. tylko te dwie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość
7 godzin temu, seku69 napisał:

CHWILE TRWA ZANIM ZEJDZIE NA O. ALE MA DWIE SONDY I OBYDWIE DZIAŁAJA TAK SAMO.Zastosowałem ten granulat Cupri Sorb do filtra kubełkowego .Poczekam i zobacze jakie będą wyniki.Poszukam też jakiś aborbentów na te inne zanieczyszczenia.Morze też wymienie pompe cyrkulacyjną.

Dobrze rozumiem , że najpierw tds pokazuje przed żywicą kosmos a potem mniej i po żywicy 0? 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×