Skocz do zawartości
Paulina

Pierwsze morskie akwa 90

Rekomendowane odpowiedzi

Da się , ale nie polecam takiego rozwiązania . Bierz normalny sump , musi być na tyle duży by pomieścił odpieniacz , filtrację mechaniczną , biologiczną i pompę . Oczywiście musi też pomieścić wodę która spłynie z akwaria podczas wyłączenia pompy obiegowej .

@Ariel Dziękuje za podpowiedź. Zdążyłam już droche poszperać na internecie i już pomału myśle nad sprzętem. Wybrałam 240l bo większe się nie zmieści. POMPA OBIEGOWAOase optimax 4400l/hGRZAŁKATu lubie oszczędzić janesca 150w

ODPIENIACZ:

Twisteman integra-100

SÓL

Zdecydowałam się na początek AF sea salt

a po dojrzewaniu poprzez podmiany wprowadzać pomału microbe lift premium, ale słyszałam też że red sea jest dobra.

TESTY

Nie chcem kupować "hanek", więc chcem kupić kropelkowe. Nie wiem czy brać jbl, salifert, czy może af.

OBSADA

Dzisiaj pytałam się o rybe z rodziny pokolcowatych, a poleciłeś mi żółtka.

-2 Błazenki plamiste

-1 Pteraptagon kauderni

-1 Nemateleotris decora lub magnefica

-1 Zebrosoma żółta

Jestem niemal że pewna że obsada potrzebuje jakiś korekt. Też nie wiem czy moge jeszcze coś dołożyć, czy ryby nie będą się tukły.

KORALE:

Kiedyś już pisałam jakie chcem mieć, tu tylko skróce że będą to miękie z czasem lps. Ukwiałów się boje.

OŚWIETLENIE

Myślała czy nie kupić 2×aquael ledy slim actinic i 3×aquael ledy slim marine wyjdzie 180w.

SUMP I HYDRAULIKA

Jeśli chodzi o sump chcem żeby był 63l z 3 komorami. Myślę że szklarz mi to sklei. Jeśli chodzi o hydraulikę to jeszcze nie jestem obeznana w temacie, więc prosze o podpowiedzi. Na komin mam pewien pomysł, wstawie zdjęcie rozrysowanego pomysłu później.

CYLKURATOR

Też jeszcze na nie nie patrzałam, ale myśle o dwóch po 4000l/h.Starczy?

Tam źle wymiary komor sumpa napisałam bo to 20, 20 i 20cm.

 

 

 

Wysłane z AMN-LX9 przy użyciu aplikacji mobilnej roslinyakwariowe.pl

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

IMG_20211216_165408.thumb.jpg.723bd6e0fc89027b3b1a7253934d4465.jpg

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość
6 godzin temu, Paulina napisał:

POMPA OBIEGOWAOase optimax 4400l/h

😪 coś ty dziewczyno wybrała ? 4400l/h i 80W w dodatku nie sterowalne ? A cena najniższa nie jest . Kup bodaj jebao ze sterowaniem taka MDC 5000 zużywa jeśli dobrze pamietam połowę tego co ta oase a ma pełne sterowanie , nie będzie chodziła na pełnej mocy , więc zużycie prądu będzie mniejsze i łatwiej jest ją ustawić względem zaworu na spływie co pomoże ustawić odpowiedni poziom w kominie .

 

6 godzin temu, Paulina napisał:

Twisteman integra-100

Nie miałem , ale słyszałem że dobre . Osobiście miałem delteca 600i w podobnym litrażu i był bardzo dobry .

 

6 godzin temu, Paulina napisał:

red sea jest dobra

Tropic marine i jeszcze kilka innych soli jest dobrych , co tobie pasuje to bierz i zobaczysz czy tobie pasuje i pod twoją obsadę . Każdy poleca inną.

 

6 godzin temu, Paulina napisał:

salifert

Z tych co podałaś polecam saliferta .

 

6 godzin temu, Paulina napisał:

OBSADA

Dzisiaj pytałam się o rybe z rodziny pokolcowatych, a poleciłeś mi żółtka.

-2 Błazenki plamiste

-1 Pteraptagon kauderni

-1 Nemateleotris decora lub magnefica

-1 Zebrosoma żółta

Wszystkie mogą być ze sobą . Pterapogony możesz dać parkę , decora o magnifica również możesz znaleść parki i dać jedną lub drugą ale parkę .

Żółtka poleciłem , ale możesz wziąść innego małego doktorka . 

6 godzin temu, Paulina napisał:

OŚWIETLENIE

Myślała czy nie kupić 2×aquael ledy slim actinic i 3×aquael ledy slim marine wyjdzie 180w.

Popatrz ile kosztują i podlicz , można poszukać czegoś lepszego . Światło jest bardzo ważne i tu bym nie oszczędzał zbytnio , ale można kupić tańsze lampy a mimo to dobre .

 

6 godzin temu, Paulina napisał:

CYLKURATOR

Też jeszcze na nie nie patrzałam, ale myśle o dwóch po 4000l/h.Starczy?

2 po 8000 ze sterowaniem.

Sump dość mały i jeśli tak idą komory to źle rozrysowany . I będzie lipa . Baniak wąski dodaj chociaż 10 cm na głębokości .

Popatrz sobie na akwaria w podobnym rozmiarze co chcesz , co mają , jak są zrobione . Nie spiesz się i przemyśl sobie . 
 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 po 8000 ze sterowaniem.
Sump dość mały i jeśli tak idą komory to źle rozrysowany . I będzie lipa . Baniak wąski dodaj chociaż 10 cm na głębokości .
Popatrz sobie na akwaria w podobnym rozmiarze co chcesz , co mają , jak są zrobione . Nie spiesz się i przemyśl sobie . 
 
Dziękuję przemyślałam sobie wszystko i są małe korekty. Myślę nad pompą obiegową n-rmc 5000 od aqua novy z kontrolerem. Jeśli chodzi o falowniki to 2 razy eheim streamON+ 9500. Sump 128l. Akwarium 300l.

Wysłane z AMN-LX9 przy użyciu aplikacji mobilnej roslinyakwariowe.pl

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość
1 godzinę temu, Paulina napisał:

eheim streamON+ 9500

Utrudniasz sobie 🙄 , ale twój wybór .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość
28 minut temu, Paulina napisał:

W jakim sensie sobie utrudnie?

Wysłane z AMN-LX9 przy użyciu aplikacji mobilnej roslinyakwariowe.pl
 

Jest ogromna i jedyne sterowanie to suwak który ograniczy moc strumienia . Ale to oczywiście twoja decyzja . 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×