Skocz do zawartości
MarekGrodziec

Glony w morskim

Rekomendowane odpowiedzi

Witam jestem tu nowy ponad dwa miechy temu założyłem kostkę 50 litrów i było super aż do niedawna glon na szybie zielony i brązowy na piasku czym i jak to zwalczyć z góry dziękuję z porady

IMG20211012160752.jpg

IMG20211012160321.jpg

Edytowane przez MarekGrodziec
Dodanie zdjęć

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

Opisz coś więcej , filtracja , oświetlenie , cyrkulacja , co pływa prócz nemo , parametry wody . 2 miesiące to młody zbiornik który jeszcze dojrzewa

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

IMG20211014183327.jpg

3 krabiki 2 ślimaki 1 krewetka 

Kostka Aquael 50 litrów filtracja kaskada zewnętrzna oświetlenie w zestawie no i grzalka

 

 

Parametry to nie bardzo wiem tyle że wodę na podmianę i dolewki biorę ze sklepu zoologicznego tak jak wszystko co w tym baniaki żyje 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

Testy wody powinieneś mieć , jeśli coś się dzieje to nie jesteś w stanie stwierdzić dlaczego . Jakiś mały cyrkulator też by się przydał . Dolewkę RO masz ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na dolewki i podmiany wody wszystko biorę ze sklepu a co za cyrkulator🤔

Mam tam też Mandaryna taki kolorowy dziwak i takie zwierzątko czarne jak jeżozwierz

Do takiego małego akwarium włożyć jeszcze dodatkowy wiatrak wodny to będzie tam sztorm z tej zew kaskady mam zaje....y ruch wody no ale jestem otwarty na propozycje

IMG20211003202611.jpg

Ktoś mi mówił coś o VSV coś to może pomóc 🤔

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W 30l miałem fzn3 + cyrkulator 900l/h i było optymalnie

Mandaryn nie uważasz ze przesada w tym litrazu? 

Vsv bym sobie darował 😁

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

IMG20211014183327.jpg

 

Zbiornik ma 2 miesiące, a napakowany jak metro w chinach:wacko:

Na tym tylko zdjęciu (o ile jeszcze te zwierzaki żyją) widzimy - Błazenka, Kardynałka, jakaś Parasema?

a wspominasz jeszcze o Mandarynie, jeżowcu itp. To nie zbiorniczek, tylko słoik z korniszonami

Bez podstawowych testów, czy też salimetru - nie jesteś w stanie prowadzić, jakiegokolwiek zbiornika (bez minimalnej wiedzy, też nie)

Jedyne co można tu zrobić, to oddać większośc tych stworzeń (bo nie nadają się do tego słoika) i sytuacja, przy odrobinie zaangażowania sama się unormuje. I nie pomoże tu VSV, czy inne cuda wianki (nie wyrobi biologia)

Edytowane przez Gość

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość
2 minuty temu, Osmodeusz napisał:

IMG20211014183327.jpg

 

Zbiornik ma 2 miesiące, a napakowany jak metro w chinach:wacko:

Na tym tylko zdjęciu (o ile jeszcze te zwierzaki żyją) widzimy - Błazenka, Kardynałka, jakaś Parasema?

a wspominasz jeszcze o Mandarynie, jeżowcu itp. To nie zbiorniczek, tylko słoik z korniszonami

Bez podstawowych testów, czy też salimetru - nie jesteś w stanie prowadzić, jakiegokolwiek zbiornika.

Jedyne co można tu zrobić, to oddać większośc tych stworzeń (bo nie nadają się do tego słoika) i sytuacja, przy odrobinie zaangażowania sama się unormuje.

Przecież miła obsługa sklepu , dobrze doradza i wie lepiej niż my , więc co ty panie za głupoty piszesz 😉

No ale co racja to racja , jakiś cyrkulator by się przydał , testy , oddanie kilku rybek też i nie ma odpowiedzi czy jest automatyczna dolewka RO . 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość
6 minut temu, Ariel napisał:

Przecież miła obsługa sklepu , dobrze doradza i wie lepiej niż my , więc co ty panie za głupoty piszesz 😉

a to przepraszam :blush:

już się nie odzywam

6 minut temu, Ariel napisał:

i nie ma odpowiedzi czy jest automatyczna dolewka RO

a to by wiele zmieniło @Ariel?

Edytowane przez Gość

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość
9 minut temu, Osmodeusz napisał:

to by wiele zmieniło @Ariel?

Wiesz , że w tym wypadku nie , ale nie uzyskałem odpowiedzi 🤣 

Zbiorniczek szybko zapełniany , ale bez podstaw się nie obejdzie . Kasy dużo włożone , a jak nic się nie czyta to tak jest . 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość
5 minut temu, Ariel napisał:

Kasy dużo włożone , a jak nic się nie czyta to tak jest . 

Bo poszedł do sklepu, w którym oczekiwał porady (pomocy)?

To jest przerażające…

Ktoś kto nie ma podstawowej wiedzy, powinien uzyskać ją w takim miejscu - czy to już jedynie „kasa” się liczy?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość
9 minut temu, Osmodeusz napisał:

Bo poszedł do sklepu, w którym oczekiwał porady (pomocy)?

To jest przerażające…

Ktoś kto nie ma podstawowej wiedzy, powinien uzyskać ją w takim miejscu - czy to już jedynie „kasa” się liczy?

I tu człowiek się rozczarowuje , bo niestety , ale w większość sklepów tak właśnie jest. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość
9 godzin temu, Ariel napisał:

tu człowiek się rozczarowuje , bo niestety , ale w większość sklepów tak właśnie jest. 

Zgadzam się z Tobą, też miałem różne sytuacje. Ale jeśli sklep dał za przeproszeniem d… po całości, albo co gorsza próbował mnie zrobić w …. To już tam nie wróciłem, jeśli stać kogoś na stratę kilku stówek (z wydymanego) klienta - to zazdroszczę obrotów.

Faktem jest, że obecnie korzystam z usług niewielu (może 2-3) sklepów, ale wiem że w razie draki nie zostaje z problemem

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

Zobaczymy jak zareaguje właściciel baniaka . Jeśli posłucha , wszystko się poprawi . 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×