Skocz do zawartości
Gość KONSTRUKTOR666

Akwarium dwustrefowe naturalne

Rekomendowane odpowiedzi

Gość KONSTRUKTOR666

Chcę założyć za 3 lata akwarium, w którym będą dwie strefy. Jedna dla koralowców i ukwiałów, druga dla gąbek. Nad gąbkami będzie słabe oświetlenie względem koralowców i mniejsze pływy.

Wymiary myślę na razie 1800x700x700.

DSB.

REFUGIUM karmiące gąbki i korale.

 

 

Wie ktoś coś o podkładach pod akwa. Czy grube na 1 cm czy na 2  jak to wpływa na wytrzymałość zbiornika. Bo wydaje się, że styrodur 10 mm jest OK.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość
37 minut temu, KONSTRUKTOR666 napisał:

REFUGIUM karmiące gąbki

a czym to refugium, te gąbki będzie karmiło?

38 minut temu, KONSTRUKTOR666 napisał:

mniejsze pływy.

to chyba też dla gąbek nie za dobrze?

może ustalmy jakich gąbek?

 

a po za tematem, to jak się nazywa ten kolega co to rekordy głębokości bije?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość KONSTRUKTOR666

W refugium rośnie fito i zooplankton. Wszędzie tak piszą o tym w ten sposób.

Chcę gąbkę aplysina aerophoba takie żółte rurki na dnie pod skałą a na skale od spodniej części jakąś inną, różne są co pod skałami zawsze rosną.

Masz Pan jakieś gąbki w akwa, jak tak daj zdjęcie jeśli można..

Wstępny projekt, od czegoś muszę wyjść...

1603009553_K52_00_00Cao.thumb.jpg.fd6c58e14d49b96e47356a27d88b5522.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

piszesz w PW, że tym kolegą jest Jarek Macedoński (osobiście nie znam niestety) i rekord na Gardzie bił, na skonstruowanym przez Ciebie

skuterze?

I tu już mnie zainteresowałeś bardziej jakby. Możesz coś przybliżyć?

Bo niewiem taki tajemniczy jesteś, że na PW jedynie?

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przez trzy lata się patrzyć w projekt?

Na ścianie wisi, tam gdzie akwarium będzie?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość
6 minut temu, KONSTRUKTOR666 napisał:

W refugium rośnie fito 

Jeśli można to podaj jakiś link , bo naprawdę nie słyszałem . Mogę się mylić oczywiście , bo nikt nie jest doskonały . Ale u mnie fito rosło w akwarium , słoiku i reaktorze . A i tak zazwyczaj czymś zasyfiłem i już było po ptokach . No tylko w akwarium nie mogłem wytępić . 
Natomiast wiem , że lanie fito odżywia refugium i przez to życie które tam jest , czyli robaczki wszelkiej maści dobrze się rozmnażają . Ale jak napisałem , mogę się mylić . 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

Dobrze , też czytałem temat kilka razy , ale nie ma tam wzmianki o fito rosnącym w dsb . Ale jest coś innego . Więc przeczytaj temat jeszcze raz . Bo ja czytałem 15-20 razy ? Jak większość łatwo dostępnych tematów i dość łatwo osiągalnych , też autora podziwiam . Również za porównania soli i innych tematów , które są bardzo dobrze wyjaśnione . 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość KONSTRUKTOR666
4 minuty temu, Ariel napisał:

Dobrze , też czytałem temat kilka razy , ale nie ma tam wzmianki o fito rosnącym w dsb . Ale jest coś innego . Więc przeczytaj temat jeszcze raz . Bo ja czytałem 15-20 razy ? Jak większość łatwo dostępnych tematów i dość łatwo osiągalnych , też autora podziwiam . Również za porównania soli i innych tematów , które są bardzo dobrze wyjaśnione . 

O te zdania mi chodzi, racja tu o fito nic nie ma: "DSB „produkuje” zooplankton, jaja, larwy, pancerzyki po wylince, wydaliny i wydzieliny, które trafiają do kolumny wody stając się jednocześnie naturalnym (w dosłownym tego słowa znaczeniu) pokarmem dla korali."

A "fito" to w refugium, a je tez mam zamiar mieć: "Natomiast bez wątpienia glony uwalniają do wody cukry proste i polisacharydy, będące produktami fotosyntezy."Czyli mamy naturalną produkcje odżywki dla bakterii probiotycznych"

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość
10 godzin temu, KONSTRUKTOR666 napisał:

A "fito" to w refugium, a je tez mam zamiar mieć

Dalej coś nie tak 😜 , dalej zoo . Jeszcze musisz poczytać , wtedy zrozumiesz . Bo tak na szybko , to trochę ciężko i sporo się miesza . 

 

Nie wiem  czy zwracasz uwagę na różnorodność słownictwa , ale już od samego Nika cały czas to samo i ciężko się wtedy czyta twoje wypowiedzi . To tak tylko , byś troszkę urozmaicił . Bo w tej dziedzinie jest mnóstwo słów , a konstruować , konstrukcja itp to trochę .... . Przez to nie dało się czytać twojego tematu na NR . Po za tym może masz jakąś wizje twojego baniaka , ale wiedza czysto teoretyczna , w dodatku kulejąca . Dużo się Tobie miesza , co chodzi o nazwy i wypowiedzi ludzi , którzy się znają w tematyce akwarii morskich . I tu jest pies pogrzebany , bo bez noch 3 lata to może być mało . Dużo ludzi coś próbuje wymyślić / udoskonalić / czy sprawdzić . Chcesz popełniać niepotrzebnie błędy ? Proszę bardzo , albo wykorzystaj to co wiesz i ucz się dalej.  Bo jeśli wiesz wszystko , to co najmniej wiesz za mało . I czy ja pisze kogo poznałem ? Oczywiście , że nie . Czyjeś nazwisko nie zastąpi mojego .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×