Skocz do zawartości
Gilera_50

Glon brązowy jak walczyć ?

Rekomendowane odpowiedzi

Gość
36 minut temu, Gilera_50 napisał:

A mam pytanie mam dolewkę z czujnikiem na dole i na górze (chyba tunza - )https://trzmiel.com.pl/akwarystyka-slodkowodna/tunze-osmolator-universal-3155.000-automatyczna-dolewka?gclid=EAIaIQobChMIkcK39ryy8AIVFwWiAx2nAAmjEAQYASABEgLuYfD_BwE   ale też mam taką co ma wtyk na pompkę i załącza ja jak się obniża poziom która lepsza ? 

A jak ta druga się nazywa ? Mam Tunze osmolator odkąd zacząłem bawić się w morszczyzne . Jeszcze mnie wtedy na forum nie było . Pompy głośne , ale dolewka super 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Każda Załącza się jak obniży się poziom wody. 

Wybierz taka która będzie cenowo odpowiednia. Ja mogę polecić tylko Aqua Trend Level Automatic Eye

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja bym nie myślał o karmieniu narazie? 

Jedynie ryby, pod pysk że by zjadła odrazu, każda osobno . Unormujesz zbiornik i zaczniesz podmiany wtedy korale odzyja

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość
Godzinę temu, Gilera_50 napisał:

A mam jeszcze jedno pytanie przy tej obsadzie ile mam karmić i czy suchy czy mrożony jak mrożony to 2 kostki dziennie czy to jest za dużo ? 

 

29 minut temu, Bart1996 napisał:

Jedynie ryby, pod pysk że by zjadła odrazu, każda osobno . Unormujesz zbiornik i zaczniesz podmiany wtedy korale odzyja

Tu masz dobrą odpowiedź , pod pysk . Wypisz ile masz ryb i jakie . To mogę doradzić ile razy dziennie . A tak to tylko rzucę dwa razy w małych ilościach . Wszystko ma zniknąć .

Dolewka lepiej Tunze , ale tą zostaw w razie czego . Jeść nie wola , mało miejsca zajmuje . A ze sprzętem używanym to różnie . 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam tak 1xhepaktus 1x wargacza 1x brzydal 2x blazenek 1x Zebrasoma scopas 2x krewetka ( czyszcząca i wundermanni ) 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość
28 minut temu, Gilera_50 napisał:

1xhepaktus

Chyba hepatus ? Jeśli tak to oddaj komuś , lub zamień . Zebrasoma skopas akwarium od 1500l , jak małe to ok . Ale po co męczyć , skoro do twojego baniaka jest duży wybór . Też bym coś z tym zrobił . Brzydal jeśli potrzebny to niech zostanie , lub jeśli się podoba . Ja je lubię , więc pewnie w moim baniaku by został . Podziel kostkę na 4 części i na początku dawaj 1/4 x 2 . Do puki się nie ustabilizuje baniak . Napisz jeszcze co dokładnie masz za skałę , sztuczna / naturalna ? I ile litrów zajmuje ceramika w sumpie , albo mniej więcej jej objętość . Porób dobre zdjęcia . Cyrkulatory , pompa ( na ile ustawiona ) , sump ( jakie wymiary i ile złoża w nim jest ) , jaki odpieniacz jak ustawiony , wszystko co tylko możliwe . Napisz proszę na kartce , zastanów się i daj tutaj . Naprawdę da się to poprowadzić , tylko trzeba wiedzieć co jest , co robisz i jakie testy . Czasami tak jest , że na chura coś się kupi a potem d*pa . Ale jeśli sam zdobędziesz trochę wiedzy ( czytaj : dużo jest na forum i wystarczy wujek Google ) i popytasz , to będzie ładny baniak , a ty będziesz wiedział co robić , by był następne 20 lat najładniejszym meblem w twojej chacie .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 

Dzisiaj robiłem testy i wygląda to tak ; 

KH 8
NH4- <0.05
PO4 0.50
NO3 30 
NO2 0.025 
 

Odpieniacz mam deltek SC 1455 ustawiony że wylatuje sucha piana do kubka 

Sump wymiary bez dolewki długość 35x wysokość 40x szerokość 40 woda na wysokości 24-25cm 

Zawartość sump

zywa skala 20% kule 35% rurki 45% 

zawartosc biologia w centymetrach to ok wysokość 24x szerokość 20x długość 35x 

pompa jecod 50w 

Cyrkulacja pompy jebao jedna 8000 i druga 4000 tys nie wiem czy mam dobrze ustawione jedna na tylnej ścianie druga na bocznej po prawej ( wymula mi w rogu piasek) - ustawione na 3kropki z 8 kropek. 

 

Skala w akwarium ok 30% żywa 70% syntetyczna 

16202428549485016686005817473794.jpg

16202428952971146500653596070157.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość
7 godzin temu, Gilera_50 napisał:

Odpieniacz mam deltek SC 1455 ustawiony że wylatuje sucha piana do kubka 

Przestaw na mokro , szybciej wywali syf z baniaka .

5 godzin temu, Gilera_50 napisał:

 

A mam pytanie czy ja mam robić podmiany wody ok 15% przy takich wynikach testów czy się wstrzymać ? 

 

Wstrzymaj się na razie i rób testy co 3 dni . Tak jak pisałem wcześniej masz ponowne dojrzewanie , jak będziesz robił podmiany to baniak się nie ustabilizuje . 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na tym etapie wydaje mi się, że nie ma miejsca na zbędne i niepotrzebne kroki. Za duże ryzyko. Za dużo życia do stracenia. 

Tylko spokój Cię uratuje. Rób co piszą a będzie dobrze, ja nie pozalowalem 🙃

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie jak wyżej napisane browar w rękę wygodny fotel i podziwiać nie robić żadnych ruchów, masz dojrzewanie więc spodziewać się trzeba wszystkiego cjano, Dino , glony i cholera wie co jeszcze może wyjść, testować wodę i obserwować, można cyrkulacja się pobawić i zmieniać ustawienia i dopasować do zbiornika aby korale miały jak najlepiej

Edytowane przez JaRRoT

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Założyłem dolewkę tunze i mam pytanie ona ma tak często dolewać ? Włącza się co tak ok 10 min na chwilę uzupełnia stan gdzie jest pompa obiegowa. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość
14 minut temu, Gilera_50 napisał:

Założyłem dolewkę tunze i mam pytanie ona ma tak często dolewać ? Włącza się co tak ok 10 min na chwilę uzupełnia stan gdzie jest pompa obiegowa. 

Nie , tak nie powinno być . Możesz wstawić jakiś filmik ? Daj na YouTube i wstaw tu link . Bo coś jest nie tak . Chodzi mi o kontroler , czujniki i gdzie się znajduje . 

Edytowane przez Gość

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Obserwuj w której komorze spada Ci poziom wody i zaczyna chlupac? I tam ja zamontuj? 

A najlepiej jak Ariel napisał. Wrzuć filmik na yt i daj linka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×