Skocz do zawartości
Gość

Fitoplankton: ważne źródło troficzne dla miękkich koralowców?

Rekomendowane odpowiedzi

Gość

Fitoplankton: ważne źródło troficzne dla miękkich koralowców?

 

Widdig, Alexander ;Arbitr, Dietrich

 

Autoradiogramy histologiczne i analizy biochemiczne wykazały, że 14 C znakowane mikroalg (okrzemki, Chlorophyta i wiciowce) są wykorzystywane przez korala miękkiego Dendronephthya Sp. Trawienie glonów miało miejsce w miejscu wyjścia z gardła do coelenteronu. 

Spożycie i asymilacja wyznakowanych glonów zależały od czasu inkubacji, gęstości komórek oraz w mniejszym stopniu od specyficzności gatunkowej.

 Analizowano wbudowywanie 14 C do polisacharydów, białek, lipidów i związków o niskiej masie cząsteczkowej. W 14 stanie C znakowanie czterech klas substancji zmieniać się w zależności od czasu inkubacji i gęstości komórek. 14Włączanie C było najwyższe do lipidów i białek. Rozpuszczone znakowane metabolity glonów, uwolnione w czasie inkubacji w podłożu, przyczynił się pomiędzy 4% i 25% w stosunku do całkowitej 14 Działanie C zarejestrowana. 

Włączone mikroalgi stanowiły maksymalnie 26% (średnio z czterech badanych gatunków) dziennego zapotrzebowania na węgiel organiczny, obliczonego na podstawie szybkości asymilacji przy naturalnych zagęszczeniach fitoplanktonu eukariotycznego i 1-godzinnym okresie inkubacji. 

Obliczony udział w dobowym zapotrzebowaniu na węgiel organiczny zmniejszył się po dłuższych okresach inkubacji do około 5% po 3 godzinach i do 1-3% po 9 godzinach. 

Stąd główne zapotrzebowanie energetyczne Dendronephthya sp. musi być uzupełniony innymi składnikami sestonu.

 

https://hmr.biomedcentral.com/track/pdf/10.1007/s101520100075.pdf

Publikacja: Helgoland Marine Research, tom 55, wydanie 3, str. 198-211 (2001).

Data publikacji: Sierpień 2001

Edytowane przez Gość

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

Widzę , że nikt nie odpisuje . Na temat fito wiem dość mało . Jakiś czas hodowałem , różne wychodziło . W zbiornikach bez odpieniacza lałem mniej bo łatwo było o zakwit , ale wpływ nie tylko na miękkie , ale i na życie w akwarium zawsze miałem pozytywny . Stron z innych forum , lub naukowych nie będę przytaczał , ale moim zdaniem warto lać . Zoaski i inne miękasy dobrze rosły . Więc z tego specyfiku nie zrezygnuje . Jednak chciał bym dostać czerwone , wiem gdzie jest ale cena czyni cuda . I nie jestem pewien czy uda mi się to hodować , ale ponoć zajefajne , znaczy bardzo dobre .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Więc ogólnie dobrym pomysłem jest lanie VSV do akwarium i dawanie odpowiednich pokarmów z dużą ilością biopolimerów i lipid + fitoplankton 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość
9 godzin temu, Noform napisał:

dawanie odpowiednich pokarmów z dużą ilością biopolimerów i lipid

Czyli jakich?

:ru::ermm::wacko:

opracowanie dotyczy miękkich koralowców nie fotosyntetyzujących 

Edytowane przez Gość

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

np Fauna Marin Coral Dust  ma 

"Skład:
Plankton, ryby/krewetki i ich pochodne, olej, morskie lipidy, algi, morskie białka, biopolimery.

Białka - 68 %
Węglowodany - 8 %
Morskie lipidy - 22 %

Dodatki/kg:

Witaminy:
Witamina D3 (E671) 1000 I.E.

Pierwiastki śladowe:
(E1) 45mg
Siarczan żelaza: monohydrat
(E2) 2mg
Jodan wapnia
(E4) 6mg
Pentahydrat siarczanu miedzi
(E5) 17mg
Siarczan manganu: monohydrat
(E6) 112mg
Siarczan cynku: monohydrat
Przeciwutleniacze: 280 mg
Inne dodatki zezwolone w UE"

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

hmm... :facepalm:
 

Biopolimery –ogólna nazwa wielkocząsteczkowych związków org. występujących w świecie roślinnym i zwierzęcym

polimery występujące naturalnie w organizmach żywych, które są przez nie produkowane. Znaczna część związków organicznych występujących w tych organizmach to właśnie biopolimery. Wchodzą w skład komórek, są też budulcem w obszarach międzykomórkowych.

Trzy najważniejsze grupy biopolimerów to: polisacharydy – celuloza, skrobia, pektyna, chityna, glikogen, inulina i inne.

polinukleotydy – DNA i RNA. polipeptydy i białka (w tym białka enzymatyczne).

Lipidy – szeroka grupa występujących w naturze związków chemicznych. Zalicza się do nich tłuszcze, woski, sterole, rozpuszczalne w tłuszczach witaminy, monoacyloglicerole, diacyloglicerole, fosfolipidy i wiele innych substancji.

Czyli m.in wrotka, oczlik, moina itp.

może być ?

Edytowane przez Gość

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×