Skocz do zawartości
Osmodeusz

Tunze: odwiedź muzeum z Claude Hug

Rekomendowane odpowiedzi

Pierwsza wiadomość o naszej podróży do Penzbergu, gdzie poznaliśmy rodzinę Tunze i Claude Hug, aby odkryć świat Tunze. Znajduje się tam muzeum, w którym prezentowane są prototypy i produkty rozwijane od 1960 roku, czyli od daty powstania marki przez Norberta Tunze.

Fabryka Tunze

 

Film ma napisy w języku angielskim ( proszę włączyć napisy ).

Ruch wodny marki Tunze

Wszystko zaczęło się od prostej obserwacji: nie było wtedy motopompy do akwarium. Ruch wody zapewniały tylko pompy powietrza i napowietrzacze ceramiczne lub drewniane. Norbert Tunze zaprojektował pierwszy silnik pompy wodnej: pierwszy Turbelle, w 1960 roku. Rezultatem jest szereg modeli opracowanych w latach 60-tych z ciągłymi ulepszeniami w celu optymalizacji przepływu i zużycia energii.

musee_tunze_turbelle_1-730x548.jpg

musee_tunze_turbelle_2-730x548.jpg musee_tunze_turbelle_4-730x570.jpg

musee_tunze_turbelle_3-730x548.jpg

Turbelles są powoli zastępowane przez Stream i Nanostream w 2000 roku. Pompy te charakteryzują się żywicznym blokiem silnika wewnątrz kadłuba i konstrukcją złożoną z kilku elementów. Ten typ pompy jest teraz prawie uniwersalny.

musee_tunze_nanostream-730x548.jpg musee_tunze_stream-730x507.jpg

Skimming użytkownika Tunze

W 1963 roku Norbert Tunze stworzył pierwszy odpieniacz białek z pleksiglasu. W tym czasie był to wiszący skimmer. W zależności od objętości opracowano kilka modeli z pewnym wizualnym sukcesem. Opierając się na sukcesie koncepcji „Systemu” w latach 70-tych XX wieku, opracowano odpieniacz, który do niej pasował. Następnie, w celu zaoszczędzenia miejsca, w 1992 roku wprowadzono serię Comline (dla Compact Line), zajmującą mniej miejsca, ale przeniesioną do pionu.

musee_tunze_ecumeur-730x548.jpg

musee_tunze_system_ecumeur-730x548.jpg

musee_tunze_system_ecumeur_comline-730x5

Inne wynalazki Tunze

Chociaż marka jest dobrze znana ze swoich rozwiązań w zakresie przepływu wody i odtłuszczania, marka opracowała również pierwsze przyrządy do pomiaru na przykład pH, redoks, temperatury. Tunze odważył się również na pierwsze reaktory wapnia, a także dozownik wapnia.

musee_tunze_mesures-730x548.jpg

musee_tunze_calcium_dispenser-730x548.jp

musee_tunze_rac-730x548.jpg

Jak zrozumiałeś, Tunze jest źródłem wielu postępów w naszej pasji, a ich rozwój jest kontynuowany dzięki najnowszej Stream 3 , cichej pompie dzięki łożysku magnetycznemu.

Zapraszamy wkrótce do zapoznania się z wizytą w fabryce niemieckiej marki oraz z wywiadem Axela i Félixa Tunze w Récifal News. Zapraszam do odwiedzenia strony internetowej marki, aby uzyskać więcej informacji o jej produktach.

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×