Skocz do zawartości
hepatus1000

anthias........

Rekomendowane odpowiedzi

Mam pytanie . Czy można bez „ przykrych „ konsekwencji wpuścić do akwarium 500 litrowego więcej aniżeli jednego samca anthiasa? Źródła różnie podają . Jedni mówią , że nie :nono: natomiast inni chwalą się zdjęciami swoich baniaków gdzie pływa kilka samców . :rolleyes:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Odradzam wprowadzenie więcej niz jedengo samca anthiasa tego samego gatunku. Będą ciągłe walki az któryś odpadnie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hepatus po co Ci więcej niż jeden samiec, lepiej kup stadko samiczek :)

Byłem ostatnio w Aquareef, jest tam zbiornik ok 3000ltr no i widziałem dwa samce za to samiczek było 50sztuk, kosmicznie to wygląda. Myślę jednak, że dwa samce w zbiorniku 500ltr to ryzyko.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie. Lepiej wpuścić 8 antiasów jeden samiec z nich zrobi się i tak.

Czy zrobią sie dwa jak tamten bedzie pierdoła nie wiem...

Na sklepie trzymamy po 15 samic w 350 litrach i nie widziałem żeby wiecej jak jeden miał kiedyś zrobic sie na hetero...:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ogromne dzieki za wszystkie podpowiedzi . Uparlem sie na samca ze względu na to , że jest ładniejszy jesli chodzi o kolorystykę . Ot i cala prawda . :smile: Mam obecnie jednego samca i jedna samiczkę . Samiec jest dośc sporych rozmiarów ale i kolorystycznie ładniejszy od samicy . Anthiasy to piękne rybki kolorystycznie i dlatego wymyśliłem wiekszą obsadę . Pozdrawiam i do usłyszenia .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Po jakim czasie może się z samic zrobić samiec? jest jakiś określony czas czy rożnie to bywa i kilka miesięcy ?

Póki są 4 samice w 400litrach.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Po jakim czasie może się z samic zrobić samiec? jest jakiś określony czas czy rożnie to bywa i kilka miesięcy ?

Póki są 4 samice w 400litrach.

 

Obserwuj zachowanie, najbardziej zadziorna sztuka na 99% stanie się samcem, zwróć też uwagę na pierwszy promień płetwy grzbietowej, jak zaczyna być dłuższy od płetwy to będzie samiec.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jest dwóch kandydatów ale kiedy zacznie się ta przemiana ile będzie to trwało? do dziś oba miały fronty przednich płetw wyższe ale dziś ma tylko ta jedna z dwóch...

 

Rozumiem że początek przemiany to można po płetwie zobaczyć ona jako pierwsza przed zmiana koloru.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Maksymalnie do tygodnia od startu potrwa przemiana.

Mam 2 samce w stadzie 9 sztuk i plywaja w zgodzie, mimo burzliwych poczatkow.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Teraz zostaje mi tylko czekać. Niecierpliwie się bo jestem mega ciekaw kiedy to nastąpi. Zawsze to jakaś zmiana a samiec też jest fajny ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Powoli już od miesiąca się płetwy przebarwiają , jeszcze boczna z drugiej strony ma już końcówkę ciemną.

post-1463-0-28976600-1428673303_thumb.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To jest wypasiona samica :) samiec max tydzień i jest przebarwiony tym bardziej, że nie masz innego samca żeby go powstrzymywał przed przebarwieniem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To jest wypasiona samica :) samiec max tydzień i jest przebarwiony tym bardziej, że nie masz innego samca żeby go powstrzymywał przed przebarwieniem.

Jesteś pewien, że w tydzień w pełni się wybarwi?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam dwa samce w stadzie 9 sztuk. Jak sie rozpoczela przemiana w obu przypadkach to nie trwala dluzej niz 7-9 dni.

Samiec dominujacy ma bardziej intensywne barwy niz ten zdominowany.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zgadzam się, ale nie jest tak, że u samca pierwszy promień płetwy grzbietowej jest dłuższy, a u samic nie?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×