Skocz do zawartości
ozim

Heteractis magnifica

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Chciałbym się poradzić bardziej doświadczonych. Mam tego ukwiała od dwóch miesięcy, elegancko zajada krewetki koktajlowe. Problem jest tylko taki że cały czas siedzi na szybie. Próbowałem go przestawić już dwa razy i cały czas ucieka na szybę. Podobno do zdrowej egzystencji potrzebuje porowatych powierzchni takich jak skała. Teraz pytanie czy mieliście takie przypadki i czy może sobie siedzieć miesiącami na szybie.

pozdro

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Coz jak mi w zbiornika Klienta ukwiał pokazywał dupe, to go pogoniłem suszarka do włosów. Ale zeby sobie jakos to upodobał... nie pamietam takiego wypadku, chyba ze tak musi sie podoba cyrkacja.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

JAk mozna pogonic ukwiala suszarka do wlosow????

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tylko ostrożnie, można go poparzyć.

Ja preferuję plastikową kartę, rewelacyjnie się nią odkleja ukwiały i wtedy można go "posadzić" w nowym miejscu (warto na kilka min wyłączyc cyrkulację tak aby miał szansę się przyczepić).

Problem jest tylko z takimi bardzo klejącymi np S. Haddoni bo ta momentalnie sie przykleja do karty i do ręki.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Podgrzewać szyby nie zamierzam. Dwa razy próbowałem posadzić ukwiała na skale ale on cały czas wchodzi na szybę. Generalnie chodzi mi o to czy mieliście ukwiała np. dwa lata który siedział na szybie i miał się dobrze. Słyszałem, że ukwiał żeby był zdrowy musi siedzieć na skale.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ja trochę z innej beczki ;)

Ozim jak karmisz tego ukwiała krewetkami i co to za krewetki ? z marketu ?

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ozim widzialem akwarium w ktorym na szybie siedzialy trzy E. quadricolor zamieszkiwane kazdy przez innego blazenka siedziały na szybach komina i mialy sie bardzo dobrze. Jak dlugo to trwalo nie wiem. Po zmianie swietlowek na nowe dwa z nich przeszly na skale a jeden nadal siedzi na szybie tylko zszedl trochę niżej.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Sebastian ukwiała karmię mrożonką krewetki koktajlowej kupowanej w sklepie akwarystycznym

@78yanke mój na pewno lubi silną cyrkulację, zawsze idzie tam gdzie jest bardzo mocny prąd wody. Znalazłem mu takie miejsce na skale ale oczywiście wybrał szybę

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Codziennie albo co dwa dni. Słyszałem też że można trochę przygłodzić ukwiała wtedy podobno zacznie chodzić ale mi jakoś szkoda zwierzaka.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×