Skocz do zawartości
rafal007

Akwarium morskie - Obawy. Prośba o pomoc.

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć wszystkim.

Od pewnego czasu planuję zlikwidować swoje akwarium słodkowodne i zrobić akwarium morskie. Ale mam wątpliwości. Obecne akwarium słodkowodne jest w pełni zautomatyzowane.

-automatyczne podmianki 

- kontrola PH przez co2 komputerem

- nadfiltracja itd itp

Tak naprawdę raz w miesiącu myłem filtry wewnętrzne A raz na dwa tygodnie myłem szybki.

Pytania/wątpliwości 

-Akwarium jest otwarte. Czy czuć zapach akwarium/wody/ryb w pokoju/mieszkaniu. Czy czuć wilgoć i czy coś śmierdzi.

- Akwarium ok 500l. Jak dużo czasu muszę poświęcać tygodniowo/dziennie.

- planuje fish only ale apetyt rośnie w miarę jedzenia:)

Fish only aby poświęcać jak najmniej czasu

Czy dobrze myślę?

Czy można zautomatyzowac podmianki? Cotygodniowe? Ktoś ma na to jakiś patent?

Tyle na początek.

Pozdrawiam wszystkich

Rafał

 

 

 

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość
10 godzin temu, rafal007 napisał:

Cześć wszystkim.

Od pewnego czasu planuję zlikwidować swoje akwarium słodkowodne i zrobić akwarium morskie. Ale mam wątpliwości. Obecne akwarium słodkowodne jest w pełni zautomatyzowane.

-automatyczne podmianki 

- kontrola PH przez co2 komputerem

- nadfiltracja itd itp

Tak naprawdę raz w miesiącu myłem filtry wewnętrzne A raz na dwa tygodnie myłem szybki.

Pytania/wątpliwości 

-Akwarium jest otwarte. Czy czuć zapach akwarium/wody/ryb w pokoju/mieszkaniu. Czy czuć wilgoć i czy coś śmierdzi.

- Akwarium ok 500l. Jak dużo czasu muszę poświęcać tygodniowo/dziennie.

- planuje fish only ale apetyt rośnie w miarę jedzenia:)

Fish only aby poświęcać jak najmniej czasu

Czy dobrze myślę?

Czy można zautomatyzowac podmianki? Cotygodniowe? Ktoś ma na to jakiś patent?

Tyle na początek.

Pozdrawiam wszystkich

Rafał

 

 

 

 

 

Są różne metody prowadzenia zbiorników. Dlatego ciężko odpowiedzieć na twoje pytania. W skrócie proponuję żebyś poczytał o prowadzeniach takich baniaków.  Ja ze swojej strony mogę odpowiedzieć ci na jedno pytanie. Będziesz musiał poświecić więcej czasu niż przy słodkim.

Ja spędzam przy morskim ok 2-3h tygodniowo na samą obsługę (czyszczenie szyb, wymiana waty, dolewanie wody do zbiornika dolewki, karmienie ryb, testy wody, itd) Wydaje mi się że jest to min które trzeba tygodniowo poświęcić na akwarium. 


Co do zapachu. Woda ma swój specyficzny zapach ale nie jest on uciążliwy. Jednak gdy miałem zamknięty pokój podczas remontu w którym znajdowało się akwarium to po tygodniu mocno było czuć wilgoć.

 

 

Tak jak wspomniałem na początku musisz najpierw pomyśleć o metodzie prowadzenia i zgłębić wiedzę z działu dla początkujących. Gdzie nie znajdziesz odpowiedzi jest sporo osób które chętnie ci pomogą.

Pozdrawiam :)

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak już masz akwarium i doświadczenie z słodkim to masz już z górki. 

Ja mam podmiankę tak rozwiązaną:

Akw 50l(10% objętość akwarium)z wywierconymi otworem 5 cm poniżej wysokości. Przelot do sumpa z rurką i raz na 2 tyg mieszam sol cyrkulatorem. I pomału przelewam pompką z sumpa wodę. Po 2 dniach wodą z akwarium 50l do kanalizacji

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×