Skocz do zawartości
lisc33

Dobór lampy do akwarium 50x30x30

Rekomendowane odpowiedzi

Gość

Akwarium już masz? 

Szkoda że nie wymiar 60 cm długości. dałbym t5 2x24w i dołożył coś z ledów do wyciągnięcia fluo. 

Przy braku możliwości zastosowania t5 szedłbym w coś pokroju kessila a160/360 jeśli chcesz hodować SPS.

Można jeszcze rozważyć lampę Diy ale tutaj niech się wypowie kto takie ma gdyż nigdy nie bawiłem się takowe.

  

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Akwarium mam niestety na wieksze nie miałem miejsca :) jak na ten moment mam lampę DIY LED 3 kanałowa ale nie jestem do końca zadowolony, super to wygląda w niebieskim ale przez dzień acropory wyglądają zupełnie inaczej niż w akwariach z których je brałem 

A Ai prime HD ? Dość będzie światła na spsy z tej lampki przy takim wymiarze szkła ? Kesile fajna sprawa ale z sterownikiem dość drogawe 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość
27 minut temu, lisc33 napisał:

Akwarium mam niestety na wieksze nie miałem miejsca :) jak na ten moment mam lampę DIY LED 3 kanałowa ale nie jestem do końca zadowolony, super to wygląda w niebieskim ale przez dzień acropory wyglądają zupełnie inaczej niż w akwariach z których je brałem 

A Ai prime HD ? Dość będzie światła na spsy z tej lampki przy takim wymiarze szkła ? Kesile fajna sprawa ale z sterownikiem dość drogawe 

Szukałbym kessila używanego. Jednak te lampki raczej się nie psują. Trochę późno zacząłeś szukać bo ostatnio w erybce można było kupić lampkę red sea 90 za 1280 zł. 

A może to nie wina lampy wrzuć wątek w nasze akwaria. Zobaczymy co tam masz i będziemy pomagać ;)

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przyrosty są, o kolor chodzi tylko i wyłącznie :) w sobotę dostałem acropore hyacyntus fajna różowa u poprzedniego wlasciciela a umnie jest tak bardziej fiolet :) fakt że zabrałem ja z pod hybrydy T5 i kesili ale i tak różnica jest za duża moim zdaniem i niewiem jak to wypośrodkować. Wszystkie fluo spsy lpsy zoasy Rico wyglądają fajnie , ale mam też 2-3 koralowce które "robią robotę " przez dzień bo fluo nie mają . Jednak bardzwa światła w ciągu dnia jest dla mnie nie zadowalająca 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość
5 minut temu, lisc33 napisał:

Przyrosty są, o kolor chodzi tylko i wyłącznie :) w sobotę dostałem acropore hyacyntus fajna różowa u poprzedniego wlasciciela a umnie jest tak bardziej fiolet :) fakt że zabrałem ja z pod hybrydy T5 i kesili ale i tak różnica jest za duża moim zdaniem i niewiem jak to wypośrodkować. Wszystkie fluo spsy lpsy zoasy Rico wyglądają fajnie , ale mam też 2-3 koralowce które "robią robotę " przez dzień bo fluo nie mają . Jednak bardzwa światła w ciągu dnia jest dla mnie nie zadowalająca 

Wybarwienie Acropor uzależnione jest nie tylko od światła ale też od pierwiastków śladowych. U mnie pierwsza acra jaką kupiłem była niebieska. Po tygodniu zmieniła kolor na fiolet. Nie jestem specjalistą od SPS ale coś tam czytałem :P

Jednak do SPS przydałoby się T5. Sam męczyłem korale w ledach Zetlighta. Po dołożeniu 2 szt T5 widać że SPS odżyły. Można spróbować z AL Prime jednak bym wolał dołożyć i kupić coś mocniejszego pod przyszłościowy większy baniak.

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Oj przyszłościowo nie wcześniej niż za 5 lat jak będę się budować, puki co dzidzia w drodze a mieszkanie za małe na potężne litraże ? ai prime będzie ok biorac pod uwagę ten baniak czy coś mocniejszego ? Pamiętajmy że to zaledwie 30 cm głębokości a acry są 4-5 cm od tafli wody :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość
4 minuty temu, lisc33 napisał:

Oj przyszłościowo nie wcześniej niż za 5 lat jak będę się budować, puki co dzidzia w drodze a mieszkanie za małe na potężne litraże ? ai prime będzie ok biorac pod uwagę ten baniak czy coś mocniejszego ? Pamiętajmy że to zaledwie 30 cm głębokości a acry są 4-5 cm od tafli wody :)

Lampy są sterowalne więc mocy nie będzie za dużo :) a koszt postawienie akwarium 50x50x50 jak już będziesz miał lampę mocniejszą będzie znikomy 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×