Skocz do zawartości
Kopa

Awaria potrzebna pomoc

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Zdarzyła mi się dziś awaria. Mianowicie przelałem wodę osmotyczną podczas uzupełniania zasolenie mi spadło masakrycznie. Czy jest może tu ktoś kto mieszka w okolicach Myszkowa i mógłby odsprzedać trochę soli ? Gdyż wszystkie tego typu sklepy są w tym okresie pozamykane 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli spadło ci zasolenie to rozjechały się parametry . Ja na twoim miejscu poczekał bym aż woda odparuje i zasolenie wróci mniej więcej do poprzedniego stanu. Też kiedyś miałem takie przypadki . Przy ponownym podnoszeniu zasolenia znowu zrobisz szok dla korali. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie tak. Poczekaj aż odparuje i zasolenia wróci do normy. Bo jak teraz dosolisz woda odparuje to zaś Ci skoczyć masakrycznie. U mnie co chwilę wylewka przeleje i się nie przejmuje.;p 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Kopa to jakie masz akwarium że Ci się to zmieściło? Czy dużo na podłodze? ? i jakie masz zasolenie. ? No to musisz chyba to ściągnąć i dosolic jednak.;p 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

1,20 spadło z 1,25

1000 litrów 200 w sumpie zasolenie 1,20 na chwilę obecną podłoga sucha ale zorientowałem się jak klapa od odpieniacza zaczęła skakać 

Edytowane przez Kopa

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To ja bym czekał.;) przy tym metrażu za2 tygodnie wróci do normy A jakie korale.? 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli masz tylko 5 korali to tym bardziej nie kombinuj. Czekaj aż odparuje

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×