Skocz do zawartości
Kevlar

Kiełże - a dokładniej ich nadmiar

Rekomendowane odpowiedzi

W moim akwa trochę jakby za bardzo zwiększyła się populacja kiełży. Czy znacie jakąś naturalną metodę na zmniejszenie ilości kiełży. Np. jakiś kiełżożerca :-) :592:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie przejmuj sie kiełżami po pewnym czasie ich populacja sama się zmniejszy( tak było przynajmniej w moim przypadku) :-)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam. Panowie wy macie nadmiar kiełży i narzekacie a ja chciałbym miec ich tyle poniewaz mam zolwia ktory je cgetnie zjada. Jak hoduje sie kiełże? Gdzie można dostać lub złapać żywe osobniki?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nie możesz mieć kiełzy w nadmiarze, mam ich zawsze tyle ile jest w stanie się wyżywić w akwarium vs ile z nich akwarium traktuje jako pożywienie. to jak klasyczna zasada regulacji populacji zajęcy przez wilki. kiełże jako drobne skorupiaki są bardzo pożyteczne i imho wiekszosc akarystow nie docenia ich znaczenia w procesie naturalnej filtracji zbiornika.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U mnie kielze to podstawa brygady sanitarniej. Razem wieloszczeyami i wezowidlami odpowiadaja za czystosc w akwarium. Robia super robote. W dzien nie uswiaczam ani jednego, natomiast w nocy kedy zapale swiatlo spogladam na skale z przerazeniem. Nie zauawazylem zeby zbyt duza populacja mialy jakis negatywny wplyw. Wpuscisz krewetke to populacja sie zmniejszy. U mnie Chelmon korzysta. W Twojej systuacji kedy masz za duzo kelzy mozna by powiedzieze od przybydku glowa nie boli

A sorki ma jeszcze dwa kraby i jednego turbo:D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Witam. Panowie wy macie nadmiar kiełży i narzekacie a ja chciałbym miec ich tyle poniewaz mam zolwia ktory je cgetnie zjada. Jak hoduje sie kiełże? Gdzie można dostać lub złapać żywe osobniki?

Tak zlapac mozna, proponuje zaopatrzyc sie w drobna siatke, wyostrzony wzrok i bilety samolotowe do Indonezji.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A kto powiedzial ze sie w nie zaopatrzylem? Pojawiaja sie wraz z zywa skala. W stanach sprzedaja cale zestawy z mikroorganizmami do akwariow aby wzbogacic ekosystem ale u nas o tym nie slyszalem. Jak wyhodowac-nie wiem. Ale mozna kupic w sklepach akwarystycznych rozne skorupiaki mrozone, np. kryl, ktory Twoj zolw z checia schrupie.

Edit: Czy uwazasz papik ze kompletna zmiana tresci posta po tym jak na niego odpowiedzialem jest wporzadku?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To też wiem ale chciałbym zająć się hodowlą kiełży ponieważ żółwie zjadają je jak najęte paczka za 10 zł starcza mi na 3 dni. A gdzie kupić żywie też niewiesz?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

papik, o jakich żółwiach mówisz ? żyją w wodzie morskiej czy słodkiej ? tak na wszelki wypadek zwracam Twoja uwage, ze to forum o akwarystyce morskiej, kiełże z naszych akwariów nie pociągną dłużej niż kilkanaście sekund w wodzie słodkiej...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Woda w akwarium jest słona więc bez obaw. Kolego ze stolicy a moze ty znasz jakis sklep w twoim miescie gdzie sprzedają żywe kiełże?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×