Skocz do zawartości
MorskiMen

morskie 300 +70

Rekomendowane odpowiedzi

Z początkiem roku, codziennie zacząłem podawać wraz z mrożonką  pod wieczór microplankton z Firmy OCEAN NUTRITION i powiem szczerze że bardzo przypadło to do gustu moim zwierzakom 😀stosuje ktoś u Siebie?

A zbiornik na dzień dzisiejszy wygląda tak

IMG_20200101_120638.jpg

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
W dniu 3.01.2020 o 17:12, MorskiMen napisał:

Z początkiem roku, codziennie zacząłem podawać wraz z mrożonką  pod wieczór microplankton z Firmy OCEAN NUTRITION i powiem szczerze że bardzo przypadło to do gustu moim zwierzakom 😀stosuje ktoś u Siebie?

A zbiornik na dzień dzisiejszy wygląda tak

IMG_20200101_120638.jpg

W sensie w jaki sposób przypadł? Korale mocniej się pompują?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
7 minut temu, Pawku napisał:

Korale mocniej się pompują

Dokładnie 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Dunka piękny koral, z dnia na dzień coraz większa 😀

DSC04895.JPG

Edytowane przez MorskiMen

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Mały update 😀

Zbiornik staje się coraz bardziej stabilny, koralowce wszystkie ładnie polipują, Parametry cały czas w normie bez dużych wachań,jedynie spadki Kh w chwili obecnej, na tą chwilę jeszcze prowadzę zbiornik bez ballinga ale za niedługo planuje odpalić ballinga z FM. 

Do zbiornika trafiły też śliczne Jokery, pięknie falują i zaaklimatyzowały się błyskawicznie. 

Dalej czekam na lampę do refugium, myślę że do 2 tygodni dojdzie. Oczywiście nie omieszkam podzielić się z wami wrażeniami jak się lampa sprawuje. 

Na dniach ruszam też ze swoją pierwszą produkcją fito, reaktor już jest, oświetlenie również czekam tylko na nawóz f2 i ruszam do działania. DSC04905.thumb.JPG.707a7b78e9df41ac994453fd971fcc46.JPGDSC04911.thumb.JPG.ea91604ef82d6966b584bfd5a8763b67.JPGDSC04903.thumb.JPG.e7cf4f160327f77a58f79cda820471e1.JPGDSC04902_1.thumb.JPG.ab8c2c580da42a3da82c9219dc33057c.JPGDSC04909.thumb.JPG.f787e52548584a92fcf16c325350003a.JPGDSC04910.thumb.JPG.5f3c62d31ad83f2e7488189ede98c255.JPG

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Brawo:thumbsup: widać że wszystko idzie w dobrym kierunku:good2:

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Ja również :) za parę dni powinniśmy już co nie co więcej wiedzieć :) Jest to moje tak naprawdę pierwsze podejście z własną produkcją stąd też każdy efekt przyjmę na klatę,nawet porażkę :) 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
2 godziny temu, Speedo1544 napisał:

Możesz coś więcej napisać o tym reaktorze na fito

Jasne. Reaktor diy, pojemnik plastikowy z hipermarketu pojemność 2.3 l, do tego taśma Led grow z allegro,do napowietrzania użyłem napowietrzacza i przewodu z osmozy, bąbelki reguluje kranikiem także z osmozy, do montażu potrzebna taśma klejąca by przyczepić Led oraz wkrętarka z wiertlem by w wieczku zrobić otwory na dopływ powietrza i doprowadzenie wężyka z napowietrzacza. Koszt takiego reaktora ok 100 PLN 

Edytowane przez MorskiMen
  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

@MorskiMen bardzo ładnie Ci to wyszło

Myślałem że to jest gotowiec a nie diy

Daj znać jak się uda wyhodować fito

100 zł szybko Ci się zwróci :)

Edytowane przez Speedo1544

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi