Skocz do zawartości
Wyplosz

Pomoc w założeniu pierwszego morskiego 112l :d

Rekomendowane odpowiedzi

 Cześć witam wszystkich maniaków :-) 

 Może zacznę od tego że będę zakładał swoje pierwsze akwarium morskie. Nie mam jakiegoś wielkiego doświadczenia w akwarystyce morskiej, dlatego też będę was prosił o porady i jakieś podpowiedzi :-) zbiorniczek jaki sobie zamówiłem to 112 litrowy 80 x 35 x 40 Myślę że na początek będzie ok :-) 

 A teraz może moje pierwsze pytanie mianowicie : dużo już o tym przeczytałem grzebałem i tak dalej ale dalej nie wiem jaką kupić do tego zbiornika lampe ( najlepiej gdyby była to belka LEDD ) fajnie gdyby światło było niebieskie a najlepiej gdyby miała światło dzienne i światło nocne tylko nie wiem czy się zmieszczę w tym budżecie.... ;D  maksymalnie jakim budżetem dysponuje na lampę to około 600 zł proszę was o Jakieś podpowiedzi w tej sprawie może ktoś ma ktoś coś sprawdzonego. Dodam też że jak to w pierwszym Panie Jacku nie będę trzymał tam jakiś wymagających korali czy zwierzaków będą to po prostu korale miękkie i kilka rybek pokroju błazenka. Bardzo was proszę o jakąś podpowiedź najlepiej jakiś link :-) 

 

pozdrawiam Karol

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cześć czytam teraz o tej lampie wszystko fajnie ale piszę że są w stanie oświetlić akwaria do 60 cm moje ma niby 80 cm Myślisz że to wystarczy i czy na 112 l wystarczą 52 watt ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A może mi ktoś jeszcze podpowiedzieć Jaki wybrać odpieniacz będzie on zamontowany w środku w zbiorniku... coś nie dużego gabarytowo a skutecznego i nie za miliony :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pomóżcie mi jeszcze dobrać te podstawowe rzeczy z wyposażenia bo przeczytałem to już chyba z 50 tematów i tak mam namieszane w głowie że szok. Mam w domu Kaskadę fzn3 co do niej wsadzić na początek?? Domyślam się że będę musiał kupić dwa cyrkulatory więc też proszę o jakieś namiary na coś do tego baniaczka... ? no i jeszcze ten odpieniacz nie wiem jaki wybrać Proszę was Pomóżcie Chciałbym po zamawiać sobie te rzeczy i powoli to kompletować ? z gory dziekuje ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Do kaskady ceramika np siporax. Gąbki do wywalenia. Jeśli chodzi o odpieniacz nie mam więc nie doradzę. Może wystarczyć jeden cyrkulator, zależy od ustawienia. Ja w podobnym baniaku ale na 60cm długi mam kaskadę i koralia 900 i wystarcza. Ale też mam dużo przestrzeni. Chyba że jakieś cyrkulatory że sterowaniem bo koralia nie ma. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×