Skocz do zawartości
Damian

Dojżewanie pierwszego akwarium morskiego

Rekomendowane odpowiedzi

Moje pierwsze akwarium morskie.

Tak dla czepialskich ?? lampa będzie podwieszona??

20190127_152213.jpg

20190128_192818.jpg

20190128_164345.jpg

20190128_165316.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie za duża ta lampa do tego akwarium , może trzeba było jakieś ledy zmontować , przyklej jakieś tło do tego akwarium co by te kable zasłoniło będzie zdecydowanie lepiej wyglądać :wink: no i napisz coś więcej o tym szkiełku bo tak to nie wiele informacji z foto można się dowiedzieć

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ledy są zamątowane w obudowie zamiast świetlówki, lampa ma 4 świetlówki i 2x led a jeśli chodzi o dokładniejsze dane  odnośnie oświetlenia to jutro podam ponieważ syn teraz zasnoł i niechce tego przeglądać  bo się zaraz obudzi ?? odpieniacz jest kaskadowy bubble Magnus QQ1 oraz filtr kaskadowy. Żywa skała od E-ZOA I DO tego żywy piach morski , to tak w skrócie. 

Dzień drugi i powoli zaczynam dostrzegać rurkowce i  znalazłem 1 asterine, narazie woda się wyklarowała.

Pozostało czekać dalej??

A co do tła to o tym pomyśle jak już wszystko będzie funkcjonowało i woda dłużej.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Powiedzcie mi jak skutecznie obniżyć temperaturę w akwarium cały czas utrzymuje mi się na poziomie 26°C z małym hakiem w nocy spadła do 24.9°C A w dzień z powrotem 26. lampa jest na wysokości 13cm od tafli wody.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

Zkręć kaloryfer ? . Jak tęperatura wzrasta tylko do 26 stopni , to nic się nie stanie . Nawet jeśli założysz chłodzenie ( lodówka , czy wiatrak ) i ustawisz na 25 stopni , to zakres błędu będzie +/- 1 stopień . Chłodzenie i tak założysz jak przyjdą ciepłe dni . U mnie tęperatura skacze od 24-25,5 .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×