Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Zastanawiam się, co jest przyczyną utraty kolorów przez koralowce, piękne żywe kolory po pewnym czasie przygasają i zastępowane są brązami.

Testy Salifert Ca – 400 , Kh-7,6 Mg- 1230 , NH 4 i NO2 -0 , problem mam z NO3

ok. trzech miesięcy temu nagle sie podniosło do pow.50 ml. Zacząłem dozować ZS2, ale efektu prawie żadnego nie było, wiec dołożyłem jeszcze wódkę i teraz NO3 jest na poziomie max. 15ml Temp.24-25st .do wody dodaje Grotecha A,B,C węgiel aktywny wymieniam co miesiąc. Co zmienić żeby było ok????

pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Poziom NO3 i PO4 mają wpływ na kolor , ale również nadmiar mikroelementów i aminokwasów. Jakiej firmy uzywasz węgla ?

Bo te gorsze bardzo szybko odbijają się na kolorach SPS ów.

pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

PO4 nigdy nie mierzyłem, test Salifert na PO4 jest dobry? Z węglem to trochę pokpiłem sprawe :no:musze kupić cos bardziej firmowego. Grotecha dozowałem raczej w symbolicznych dawkach. @andrniew jaki węgiel polecasz i w jakiej ilości na 800 l w obiegu?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Uzywam Grotech cococarbon i korale mam bardzo kolorowe wiec chyba fosforanow nie wydziela do wody.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Piotrek jak długo masz te korale .Niektórzy sprzedawcy barwią koralowce barwnikami spożywczymi i po wypłukaniu barwnika zostaje naturalny kolor, czyli brązowy( zooksantelle)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wine za kiepskie kolory miało bardzo wysokie no3 i po4 , zmniejszyłem racje żywnościowe i wszystko wróciło do normy. Przez pewien czas no3i po4 były nawet nie wykrywalne salifertem , ale że sam lubie sobie dobrze zjesć :) to nie mam sumienia głodzić ryb i na dzień dzisiejszy no3< 30ml ,a po4 0 według saliferta. Teraz muszę podjąć decyzje jaką metodę filtracji zastosować , DSB ma już 2 lata i czas je usunąć.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Teraz muszę podjąć decyzje jaką metodę filtracji zastosować , DSB ma już 2 lata i czas je usunąć.

Piotr a co stosujesz do usuwania NO3 i PO4 ? samo DSB ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie mam żadnych absorberów , tylko żywa skała dsb i refugium.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Choć nie miałem problemu z NO3 i PO4 barwy poprawiły się jak zacząłem płukać mrożonki- w wodzie z akwarium i na sitko. Myślę, że przy chodowli firmy nie zwracają uwagi na jakość wody, a płyn z mrożonek to samo zło :yes: .Jak płuczesz, nie musisz ograniczać karmienia, wręcz przeciwnie :)

Jeszcze jedno- ważne jest stałe pH, spadek może powodować uwalnianie fosforanów z piachu i skały. DSB chłonęło przez długi czas, a teraz może oddawać.

Wrzuć jakieś fotki, jak możesz.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×