Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

powiedzcie mi czy jeśli Aiptasia jest ukwiałem to czy ona się przemieszcza po akwarium tak jak inne ukwiały czy raczej nie za bardzo?? bo mam na 100% w akwarium Aiptasie dosyć sporą i zaraz kilka centów koło niej zlokalizowałem taką malutką ok 0,5 cm - i tak z ciekawości wyciągnąłem skałkę na której się znajdowała bez problemu ją oderwałem po czym wylądowała w sumpie na dnie (szybie ) i teraz zauważyłem że jak na taki malutki ukwiał dosyć szybko się przemieszcza i teraz pytanie czy to Aiptasia czy może coś innego bo nigdy nie słyszałem co by Aiptasia się przemieszczała.

pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam w sumpie parę apitasi i całkiem nie dawno widziałem jedna przyklejoną do szyby nie chciało mi się jej wyjąc na wieczór, a na rano już jej tam nie było! Wychodzi na to ze potrafią się przemieszczać .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

to już wiemy że w takim razie się przemieszczają ale powiem że trochę w dziwny sposób gdyż u swojej zaobserwowałem że się specjalnie przewraca na bok wydłuża swój korpus po czym łapie się mackami czy polipami i podciąga stopkę i tak w kółko po chili się zatrzymuje testuje miejsce jak jej nie pasuje czołga się dalej.

A tak na marginesie moja aiptasia jest mocna bordowa aż prawie czarna i ma białe punkciki na polipach i biały otwór gębowy a na wszystkich zdjęciach do tej pory widziałem że jest szklista

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jacekkudla niby tak ale bardzo rzadko się takie coś obserwuje, zobacz np że u innych ukwiałów jak cos jest nie tak to się przemieszczają a aiptasia raczej nie dlatego zadałem pytanie;]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie obserwowac a tepic zaraze u kolegi aiptasia zezarla blazenka :(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

to co my popularnie nazywamy aiptasia to nie jest jeden gatunek ukwialu - jest chyba conajmniej kilka - to moze wyjasniac drobne roznice w ubarwieniu, wielkosci etc etc. a jesli to nie to, to moze po prostu kwestia warunkow oswietleniowych i diety ?

aiptasia ma to do siebie , ze nie potrzebuje swiatla do zycia i moze dzieki temu rozwijac sie nawet pod skala... ale wtedy jest niemal przezroczysta...

zgadzam sie z jednym z przedmówcow - tępić!

chociaz z drugiej strony aiptasia w duzej kolonii jest bardzo efektywna jesli chodzi o wychwytywanie resztek pokarmu z toni wodnej - wiec jesli ktos lubi ryzyko to moze warto sprobowac zbudowac sobie naturalny filtr biologiczny z aiptasii - w jednej z ksiazek widzialem nawet pogladowy obrazek jak to ma wygladac...

ryzyko tylko jest takie, ze jak aiptasia zaczyna sie mnozyc to niespodziewanie w ciagu jednej nocy moze sie pojawic w zbiorniku glownym.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×