Skocz do zawartości
KamilG

Akwarium 325

Rekomendowane odpowiedzi

Witam serdecznie.

 

Planuje w przyszłości założyć akwarium morskie mój zbiornik to 325l.

Mam już odpieniacz białek do niego, problem mam z filtrem ponieważ gdzie bym nie czytał to wszędzie piszą że filtry kubełkowe to lipa itd. http://all4fish.pl/product.php?id_product=568 mam takie coś i pytanie do was czy on wystarczy czy muszę go sprzedać i coś do niego dokupić proszę o pomoc w ogóle nie wiem co już o nim myśleć. 

Moje drugie pytanie brzmi następująco wiem że zajmuje wasz cenny czas ale jeżeli ktoś były tak dobry i polecił by mi resztę sprzętu który muszę kupić byłoby świetnie.

 

- cyrkulacja wody

- filtr RO

- oświetlenie takiego zbiornika na koralowce miękkie i rybki raczej dla początkujących,

- jakieś miejsce gdzie można kupić żywą skałę/piasek dość tanio ale żeby było to żywe ;)

- jeżeli o czymś zapomniałem to proszę o sugestie 

 

I ostatnie pytanie czy filtr powietrza jest mi potrzebny bo coś kiedyś o tym czytałem ale nie bardzo pamiętam i jeżeli tak to jaki.

 

Z góry dziękuję i pozdrawiam Kamil 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Odpowiedzi na twoje pytania są już na forum, wystarczy poszukać.

Temat kubełków w akwarium morskim był wałkowany nie raz na forum.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dzięki za pomoc ale czytałem już artykuły na tym forum, wiem że lepiej jest z wewnętrznym itd. ale chodzi mi o poradę na temat tego filtra i czy może taki być.

Jeżeli nie miałeś ochoty pomóc i nie masz nadal to po prostu nie pisz nic.

 

 

Pozdrawiam Kamil

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

1. Co do cyrkulacji wody na rynku masz prze ogromny wybór.
Najtańsze są JVP - ale różnie z nimi bywa czasem po ponownym załączeniu obracają się w drugą stronę,lubią hałasować itp 
Tunze jest troszkę droższe ale są to dobre cyrkulatory. 
Ogólnie najbardziej bym tobie polecił Jebao 2x RW-8  są to pompy z sterownikiem,że możesz sterować jakim trybem ma pracować cyrkulator.
2.FIltr Ro to najlepiej powyżej coś  RO3+ filtr DI czyli z wkładem na żywicę 
3.Co do oświetlenia temat rzeka. Masz Ledy,świetlówki,HQI.. to już sam musisz zdecydować co byś chciał.
4.Co do skały to nie wiem musiał byś sam poszukać w sklepie z akwarystyką morską gdzieś nie daleko siebie.
5.No do całego zestawu brakuje ci odpieniacza białek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×