Skocz do zawartości
Pawcio

Filtracja w 180l

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich mam pytanie jaką zastosować filtracje w akwarium 180l., wolał bym nie robić sumpa pozatym przy takim litrażu więcej ponoć przy nim roboty niż pożytku. Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Więcej roboty to będziesz miał jak nie zrobisz sumpa. Kto Ci takich głupot nagadał. Akwarium morskie bez sumpa to wedłóg mnie nieporozumienie. Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witaj wszędzie na forach i w necie piszą ze sump nie sprawdza się przy mniejszych litrażach, co myślisz o wydajnej kaskadzie?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pawcio niekoniecznie musisz mieć sump :) . Można z powodzeniem zastosować odpieniacz wewnętrzny lub zewnętrzny jeżeli chcesz zaoszczędzić miejsce wewnątrz akwarium

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dasti tak właśnie planuję odpieniacz wewnętrzny tunze 9006 jest dość wydajny producent pisze że nawet 500l więć 200 uciągnie do tego 30 kg skały, i czymś bym to jeszcze wspomógł może coś takiego? http://allegro.pl/aquael-versamax-fzn-3-filtr-kaskadowy-do-80-300l-i6075223643.html

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pawcio ten odpieniacz [ cena 853 zł w erybce] da radę , plus kaskada ok 120zł  to wychodzi ok.1000zł. A co myślisz o odpieniaczu  Deltec mce 600 . Jest to odpieniacz który wieszasz na zewnętrznej szybie w akwarium. Nie zajmuje w nim miejsca i jest bardzo wydajny. W nim możesz umieścić również jakieś absorbery.Używany kupisz za ok 600zł na targowisku. Ostatnio na którymś z forów był za tę cenę osiągalny. Pozdrawiam.

Edytowane przez Dasti

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dasti wiesz co jakiś mało popularny ten odpieniacz, niewiele o nim jest  napisane musze jeszcze poszperać, a te tunze moge mieć za jakieś 350 zł używany ok roku znalazłem na ebayu. a co myślisz o tej kaskadzie dała by rade czy kombinować z wklejaniem jakiegoś panelu czy coś takiego?



ok jest parę informacji na jego temat idę poczytać

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ten odpieniacz załatwiałby również temat kaskady . Takie dwa w jednym. Ale cena 350 zł za  Tunze też warta rozpatrzenia. Ale pamiętaj że jest on odpieniaczem wewnętrznym.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dasti chcesz powiedzieć że ten deltec mce 600 ma też funkcje filtra i nic więcej bym niepotrzebował?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

sam już niewiem co brać deltec mce 600 i załadować go mediami, czy tunze 9006 i kaskade?

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dasti chcesz powiedzieć że ten deltec mce 600 ma też funkcje filtra i nic więcej bym niepotrzebował?

Ten odpieniacz nie ma funkcji filtra w Twoim rozumieniu , ale posiada dodatkową komorę  w której można umieścić w razie potrzeby węgiel lub inne absorbery.       Najlepiej zapytaj '' wujka Google'' on Ci pokaże zdjęcia i opis tego odpieniacza. Będziesz miał porównanie z Tunze.  I jeszcze jedna sprawa . Musisz pamietać o tym że pojemność komory w odpieniaczu nie jest taka duża jak pojemność kaksady. 

Edytowane przez Dasti

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

chyba jednak wezmę tunze 9006 plus najlepszą kaskadę jaką znajdę, mam przecież jeszcze filtr wewnętrzny z pompą 600l/h oryginalny juwela w akwarium tam też mogę zapodać jakieś media. Co sądzisz Dasti?



https://naforum.zapo...61c67c.jpg.html

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ja uważam że prędzej czy później i tak założysz sumpa więc niepotrzebnie teraz wydajesz kasę na sprzęt który później Ci się nie przyda.Już to przerabiałem. Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Szybki witam Cię być może masz rację z tym sumpem ale wtedy zmienię pewnie cały baniak na odpowiedni do morskiego, a ten mam w prezencie i kombinuje tak żeby sprawdzić czy sobie poradzę z morskim. A odpieniacz zawsze mogę zostawić do sumpa ta tunza jest całkiem nie zła, filtr kaskadowy jest tani więc też nie ma tragedii. A i sumpa w ostateczności też mogę dołożyć jeśli to będzie jedyna przeszkoda do sukcesu.;)  Pozdrawiam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×