Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

mam pytanie jak w temacie parametry mojego akwarium

ca 430

mg 1390

kh 8

no2 0

po4 0

no3 0

filtry to rowa, matrix węgiel skała w sumpie

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co się dzieje, że chcesz podnosić NO3?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja mam zerowe parametry, a miękkie i LPS wyglądają kwitnąco, dzielą się i generalnie nie ma z nimi problemu.

Pozdrawiam, Marek.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W moim akwarium też było zerowe no3 oraz po4. Próbowałem delikatnie kno3 i zaczynały się tworzyć drobne ogniska cyjano, więc zaprzestałem. Korale były blade. Milka np.  była jasno brązowa. Miękkie się niepompowaly. Zacząłem stosować polyp lab reef booster i korale od kilku miesięcy maja wyraziste kolory. Milka z brązowej zrobiła się fioletowa. Seriathopora wkoncu wystawiła zielone fluo polipki. Oczywiście z tym preparatem ostrożnie czyli według zaleceń. Myślę że skutecznie można tym dokarmic. Podbija no3 i też po4. Po stosowaniu oba były wykrywalne i w końcu korale ożyły. 

Często czytałem o zerowych no3 i po4 oraz pięknych koralach przy tych parametrach. U mnie to nie działało. Może były za niskie, a przy testach kropelkowych ciężko dokładnie określić. 

Edytowane przez mrugi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przez ULNS straciłem masę pięknych i drogich LPS'ów. Oczywiście na początku kolorki pokazywały się przepiękne przy wypranej wodzie ale po kilku miesiącach koale zaczynały się kurczyć i lasować. Dlatego że trzymam również sps'y długo zwlekałem z decyzją wyjścia z ULNS - ale decyzja zapadła.

Obecnie staram się trzymać PO4 ok. 0,05 a NO3 2-5 i LPS'y odżywają ... jeszcze jedno - dobry pokarm do pyska co jakiś czas drastycznie poprawia ich kondycje.

Nawet zasuszone korale potrafią się pozbierać ... ale trzeba karmić.

PK

Edytowane przez R.I.P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×