Skocz do zawartości
picia385

wielki problem z glonami nitkowymi :(

Rekomendowane odpowiedzi

witam

Od dłuższego czasu borykam się z plagą glonów nitkowych. przez to dziadostwo mam zawalony cały baniak :(

Baniak 128l odkupiłem od innej osoby. też było tych glonów, ale nie aż tyle... wcześniej świeciła słaba lampa t5 zamontowana od nowości (bubel). kupiłem nową led 120W. Na początku przesadziłem z oświetleniemi i świeciłem 12h (dzienny prawie na 100%). przez to zaczeły sie problemy. znajomy podpowiedział żebym zmniejszył oswietlenie na 20% dziennego(6h) i 50% nocnego (2h). świece tak już od ok 3 tyg a glony dalej sie rozrastają :(  kupiłem 2 dni temu salariusa ale cos nie chce ich jeść :/

staram się przy każdej podmiance (czyli raz w tyg staram sie troszke tego dziadostwa wytargać) pomaga na 1 dzień...

proszę was o pomoc bo już sam nie wiem co z tym robić a glony zaczynają mi zarastać korale.

ostatnie testy:

Ca - 440
KH - 9,3
pH - 8,0
NO2 - 0
PO4 - 0,03
NO3 - 2,5

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wrzuć parę fotek zbiornika pozdrawiam

Ps.jakiej soli używasz? Ale i tak chciałbym zerknąć na fotki

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Napisz mi jeszcze czy coś lejesz do akwa, ile masz ryb i ile karmisz i czy lejesz bakterie plus pożywka?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kolego mialem to samo co ty i im wiecej kombinowalem tym problem sie pogarszal. Ja zrobilem tak ze kupilem dollabelle i 10x turbo. I zero podmian i karmienie bardzo oszczednie ryb wiele nie masz . i glony zeszly same

Wysłane z mojego LG-D855 przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×