Skocz do zawartości
snakecharner

Żywy vs Martwy :-)

Rekomendowane odpowiedzi

Hey

Oczywiście piszę o piasku , jaki proponujecie wiem że ogólnie zdania są podzielone.

Domyślam się że większość zaproponuję jednak żywy , ale :-)

Piach ten będę wsypywał gdy akwarium będzie miało 5 tygodni , i zapewne rozchwieje mi parametry .

Zrobi mi niezły młyn.

Więc może jednak warto użyć piasku martwego .

Nie powstaną problemy z parametrami , bo go przepłucze w odzie z RO , pewnie z czasem i tak zostanie zasiedlony bakteriami .

Co o tym myślicie ?

PS. Czy żywy piach tak naprawdę przyspieszy dojrzewanie skoro rozchwieje parametry ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cześć

Gdybym teraz kupował piasek to wybrałbym martwy, do tego dokupiłbym bakterie Cycle lub inne i gra muzyka!!:smile:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Fool szklo- widzę że zaproponowałeś piasek o granulacji od 3-5 mm czyli dosyć gruby.

Ten będzie lepszy niż drobny ?

Nie będzie problemu z odsysaniem później "syfu" z dna akwarium ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chodzi o piasek żywy to ja mam taki problem: odpalam nowe 1000l skała już jest dosypałem piasek żywy Nature's Ocean Bio-Activ Live Natural White 2x 9,07kg  i od dwóch tygodni mam zmętnienie wody..Używam waty na spływie odpieniacz na mokro i nic nie pomaga...?Miał ktoś taki przypadek ?  ile może trwac to zmętnienie? 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Konrad a skałę żywą czy sucha, czy mix wkładasz?

jesli sucha to piasek tez mozesz od razu dać

a jaki? Nie będę wchodzic w ideologie co lepsze wiec napisze Ci od strony ekonomicznej - dasz suchy piasek, a do tego garść żywego od kolegi z okolicy i niech się dzieje. W tym temacie przeczytać można by rady w każdą stronę i nie można powiedzieć żeby były one jednoznacznie złe lub superowe :) Taki urok tej morszczyzny

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Konrad a skałę żywą czy sucha, czy mix wkładasz?

jesli sucha to piasek tez mozesz od razu dać

a jaki? Nie będę wchodzic w ideologie co lepsze wiec napisze Ci od strony ekonomicznej - dasz suchy piasek, a do tego garść żywego od kolegi z okolicy i niech się dzieje. W tym temacie przeczytać można by rady w każdą stronę i nie można powiedzieć żeby były one jednoznacznie złe lub superowe :) Taki urok tej morszczyzny

:-)

Widziałeś datę mojego postu :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy miałeś skałe przed wsypaniem piasku ?

Tak wsadziłem 50kg z mojego działającego mniejszego zbiornika dokupiłem 20kg żywej i tak to się bujało 2tyg...Potem wsypałem piasek nowy zakupiony żywy i mam problem bo woda drugi tydzień mętna..Między czasie wlałem też 2 ampólki Biodegestu....Dolewam też czasem wodę z działającego starego zbiornika jak w starym robię podmiankę

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam  ja  podalem  piasek  RED  SEA  ponoc  ma byc   super     mam go  od  3 tygodni    po przesiadzce  na  wieksze  akwarium     i  jak na razie   spoko



ja  po wsypaniu  piasku RS     tez mialem  mleko   ok  40   godzin   a potem   spoko  

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ja zmieszałem nieożywiony piach z żywym i jestem zadowolony. Piach robi swoją robotę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×